Budowlane Łódź wygrywają swój ostatni mecz w 2016 roku

23 gru 2016, 18:30

W ramach 13. kolejki ORLEN Ligi, PAŁAC Bydgoszcz podejmował Grot Budowlanych Łódź. Spotkanie było dość jednostronne i przyjezdne bez problemu wygrały i zdobyły pełną pulę punktów.

Spotkanie rozpoczął autowy atak Kuligowskiej (0:1). Łodzianki od samego początku postawiły poprzeczkę wysoko, dwukrotnie zapunktował blokiem, a ataku błyszczałą Heike Beier. Prowadzenie przyjezdnych było wysokie (10:15). Blok Budowlanych był wielką przeszkodą dla gospodyń (12:17), jednak chwilę później Jagodzińska odrobiłą stracony punkt posyłając punktową zagrywkę (14:19). Pałacanki zmniejszyły stray dopiero po autowym ataku Twardowskiej (17:20). Dwoma asami serwisowymi popisała się Pleśnierowicz (20:21), z przewagi łodzianek nie zostało nic. Końcówka seta była wyrówanana (22:22) jednak ostatecznie partia padła łupem przyjezdnych (23:25).

Łodzianki rozpoczęły partię z wysokim prowadzeniem (0:4). Pierwszy punkt w drugim secie zdobyła Jagodzińska (1:4), jednak przewaga przyjezdnych rosła (2:9). Sprytną akcją popsiała się Krzywicka, łodzianki nie podbiły jej kiwki (4:9). Vincourova zapunktowala z zagrywki tym samym powiększająć prowadzenie swojego zespołu (6:13). Bydgoszczankom udało się dogonic rywalki dopiero pod koniec seta (18:19) a autowy atak Beier wyrównał wynik (19:19). Łodzianki szybko odskoczyły, dwa mocne ataki Kai Grobelnej ponownie dały im przewagę (20:23) Seta zakończył się wygraną Budowlanych (22:25).

Trzeci set wyglądał zupełnie inaczej niż poprzednie, prowadzenie na początku objęły gospodynie (6:3). Łodzianki szybko je dogoniły (6:6) a niedługo same mieły kilka punków przewagi (7:9). W ataku szalały Groblena i Grajber, popisując się wyjątkową skutecznością (9:12). Kolejne wyrównanie miało miejsce przy stanie 14:14 i tym razem również Budowlane wysunęły się na prowadzenie (14:20). Bydgoszczanki nie radziły sobie z przyjęciem zagrywki i przyjezdne były coraz bliżej wygranej (15:23). Spotkanie zakończył blok na Krawulskiej (16:25).

PAŁAC Bydgoszcz – Grot Budowlane Łódź 0:3 (

MVP: Kaja Groblena

PAŁAC Bydgoszcz: Jagodzińska, Ziółkowska, Misiuna, Kuligowska, Maternia, Pleśnierowicz, Nowakowska

Grot Budowlane Łódź: Polańska, Twardowska, Pycia, Beier, Grobelna, Vincourova, Maj-Erwardt