Budowlane Toruń zwycięskie

26 lut 2017, 18:46

W 22. kolejce ORLEN Ligi zawodniczki Giacomini Budowlani Toruń podejmowały u siebie ekipę z Piły. Gospodynie, z problemia w pierwszym secie, wygrały ostatecznie w czterech partiach.

Pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki z Piły (5:7). Po asie serwisowym Pavan, na tablicy widniał remis (7:7). Przyjezdne po raz kolejny wyszły na przód (10:14). Wyrobioną przewagę utrzymywały w dalszej części partii (13:18). Doprowadziły ją do końca i zwyciężyły do 19.

Już na początku drugiej partii budowlane zapisały dwie pierwsze akcje na swoim koncie (2:0), jednak kolejne dwie zasiliły ekipę z Piły (2:2). Seria punktowa po stronie gospodyń spotkania (10:3). Przyjezdne odrobiły część strat (13:8). Dobrze funkcjonujący blok w ekipie gospody pozwolił im na zwiększenie przewagi (19:11). Spokojnie zmierzały do zakończenia partii na swoją korzyść. Zwyciężyły 25:17.

W kolejnej partii prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Wpierw na przodzie sytuowali się gospodarze (7:5). Po asie serwisowym Urban tablica pokazywała remis 12:12, po czym na prowadzenie wysunęły się przyjezdne (14:18). Rywali doprowadziły do remisu (21:21). Błąd Kwiatkowskiej i punktowy atak Wojcieskiej dał gospodyniom ważne dwa punkty przewagi (23:21). Blok Ryznar zakończył partię (25:22).

Czwarty set rozpoczął się od szybkiego zdobycia inicjatywy przez budowlane (7:2). Po asie serwisowym Pavan wynik wynosił 10:3. Pogrom ze strony gospodyń (15:5). Spotkanie zbliżało się wielkimi krokami do końca (19:8). Piłanki nie zdołały złamać granicy 10 zdobytych punktów (25:8).

Giacomini Budowlani Toruń – Enea PTPS Piła 3:1 (19:25, 25:17, 25:22, 25:8)

Giacomini Budowlani Touń: Paulava, Wójcik, Lewandowska, Ryznar, Pavan, Gancarz, Wojcieska, Jasińska, Bimkiewicz, Janik, Nowak, Martinez Franchi

Enea PTPS Piła: Szubert, Dumancic, Babicz, Urban, Stencel, Kwiatkowska, Markiewicz, Piśla, Kucharska, Austin, Baran, Kucińska