Bundesliga: Pajor wykorzystała szansę, dublet Polki w meczu z outsiderem

30 kwi 2017, 21:34

Ewa Pajor po raz pierwszy wybiegła w podstawowym składzie Wolfsburga w Bundeslidze. Wilczyce rozgromiły 8:0 Borussię M’Gladbach, a dwie bramki ustrzeliła reprezentantka Polski.

Zmierzający po tytuł mistrzowski VfL Wolfsburg podejmował dziś przed własną publicznością Borussię M’Gladbach, zamykającą ligową tabelę z trzema punktami na koncie. Po raz pierwszy od transferu z Medyka Konin w podstawowym składzie Wolfsburga wybiegła Ewa Pajor, która pozostała na murawie przez całe 90 minut, będąc jedną z najlepszych na boisku.

Niedzielne spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty znajdowało się pod kontrolą gospodyń, które już w 4. minucie wyszły na prowadzenie. Wynik meczu otworzyła znajdująca się ostatnio w wybornej formie strzeleckiej Pajor, która z piątego metra znalazła drogę do siatki. Reprezentantka Polski nie tylko otworzyła wynik meczu, ale również zamknęła wielkie strzelanie w Wolfsburgu, zdobywając bramkę na 8:0. Oprócz niej na listę strzelców trzykrotnie wpisała się Harder, dublet ustrzeliła Popp, a jedno trafienie dołożyła Wullaert.

Ostatni miesiąc należy do najbardziej udanych w wykonaniu Pajor, od kiedy reprezentuje barwy Wolfsburga. Najpierw 26 marca napastniczka zdobyła premierowego gola w Bundeslidze, następnie jej trafienie zapewniło Wilczycom awans do finału Pucharu Niemiec,a przed tygodniem zdobyła kolejną bramkę, tym razem w ligowym starciu z FFC Frankfurt, o czym informowaliśmy TUTAJ.