Bundesliga: Podsumowanie występów Polaków

Aktualizacja: 20 sty 2018, 18:47
20 sty 2018, 17:37

Z ławki rezerwowych wchodzili na plac gry w swoich zespołach Rafał Gikiewicz oraz Marcin Kamiński. Eugen Polański przesiedział na niej cały mecz, a miejsca w kadrze meczowej zabrakło dla Jakuba Błaszczykowskiego.

Rafał Gikiewicz w 27. minucie zmienił w bramce kontuzjowanego Alexandra Schwolowa. Na placu gry meldował się przy wyniku 0:0. Ostatecznie jego zespół nieoczekiwanie pokonał wicemistrza Niemiec RB Lipsk 2-1. Wynik spotkania w 66. minucie otworzył Timo Werner po asyście Marcela Sabitzera, ale na jego trafienie gospodarze szybko potrafili odpowiedzieć – bramki Janika Haberera oraz Roberta Kocha dały Freiburgowi trzy punkty.

Eugen Polańskii cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a jego TSG Hoffenheim poległo na własnym obiekcie 1-4 z Bayerem Leverkusen. W skutek wyników innych spotkań, ,,Aptekarze” awansowali przynajmniej do jutra na fotel wicelidera tabeli.

Marcin Kamiński w przerwie spotkania FSV Mainz z VfB Stuttgart zmienił na boisku Emiliano Insuę. Do przerwy zespół z Bawarii remisował na Opel Arenie w Mainz 1-1. Ostatecznie jednak gospodarze pokonali zespół Marcina Kamińskiego 3-2 i zrównali się ze Stuttgartem punktami w ligowej tabeli. Oba zespoły okupują dolne rejony tabeli.

Jakub Błaszczykowski znalazł się poza kadrą meczową na spotkanie z Eintrachtem Frankfurt. “Wilki” rozegrały kolejne rozczarowujące spotkanie i u siebie musiały uznać wyższość ekipy z Frankfurtu nad Menem. Do pewnego zwycięstwa 3-1 przyczyniły się trafienia Sebastiena Hallera, Timothy Chandlera oraz Luki Jovicia. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Maximillian Arnold.