Bydgoszczanki górą w Euro Cup

25 paź 2017, 22:39

Artego Bydgoszcz i Basket 90 Gdynia rozgrywały dziś kolejne mecze w ramach rozgrywek Euro Cup. Niestety ze zmiennym szczęściem. Obie ekipy grały na wyjazdach, ale tylko bydgoszczanki wygrały.

Spartak Widnoje – Artego Bydgoszcz 81:88 (28:19, 27:23, 12:22, 14:24)

Artego: O’Neill 32, Stanković 14, Stallworth 12, Międzik 10, Szott-Hejmej 6, McBride 6, Żurowska-Cegielska 6, Poboży 2, Adamowicz 0

Najwięcej dla rywalek: Abaiburova 21, Dojkić 15, Simmons 10

Bydgoszczanki w całej pierwszej połowie miały spore problemy z atakiem rosyjskiej drużyny. W 20 minut ten zespół rzucił aż 55 punktów, a Artego nie mogło nic na to poradzić. Wszystko zaczęło się zmieniać w trzeciej kwarcie. Gospodynie nie były już tak skuteczne, a zespół trenera Tomasza Herkta odrabiał straty. Głównie dzięki świetnemu występowi Jennifer O’Neill (32 punkty, 6 zbiórek, 4 asysty) wygrał 88:81.

—-

AGU Spor Kayseri – Basket 90 Gdynia 67:62 (23:7, 15:28, 13:14, 16:13)

Basket 90: Jankoska 12, Copper 12, Rembiszewska 10, Aleksandravicius 10, Skerović 6, Makurat 5, Vitola 5, Jakubiuk 2, Kotnis 0

Najwięcej dla rywalek: Tolo 18, Page 15, Marginean 12

Pierwsza kwarta była kluczowa dla całego spotkania. Basket 90 rzucił w niej zaledwie siedem punktów, pozwalając rywalkom na aż 23. Później gdynianki próbowały gonić wynik, ale nie do końca skutecznie. Druga połowa była wyrównana, ale zespół przyjezdny nie odrobił już strat. Po 12 punktów dla polskiego zespołu zanotowały Victoria Jankoska i Kahleah Copper.