Bydgoszczanki przegrywają “u siebie”, niesamowicie zacięte spotkanie w Toruniu

3 kwi 2017, 21:35

W pierwszym spotkaniu półfinałowym, na szczycie tabeli zmierzyły się siatkarki Developres SkyRes Rzeszów i Chemika Police. Obecne mistrzynie Polski wygrały mecz 3:0. Pozostałe spotkania (o 11. i 7. miejsce w tabeli) były już zdecydowanie bardziej zacięte.

Mecz o 11. miejsce:

Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 1:3 (25:16, 22:25, 19:25, 20:25)

MVP: Anita Kwiatkowska

Mecz o 11. miejsce rozegrany został pomiędzy Pałacem Bydgoszcza Enea PTPS Piłą. Siatkarki z Bydgoszczy w nie najlepszym stylu pożegnały się ze swoją publicznością i przed meczem rewanżowym znajdują się w dość ciężkiej sytuacji. Pomimo wygranej pierwszej partii, i to z dosyć dużym zapasem punktowym, gospodynie nie były nawiązać walki w kolejnych odsłonach. Pilanki skutecznie wykorzystywały otrzymane szanse i po raz pierwszy w sezonie udało im się pokonać bydgoszczanki (poprzednie spotkania kończyły się wynikami 3:1 oraz 3:0 dla Pałacu Bydgoszcz).

Mecz o 7. miejsce:

Giacomini Budowlani Toruń – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:10)

MVP: Marina Paulava

To spotkanie było zdecydowanie bardziej emocjonujące od poprzedniego. Budowlane Toruń pokonały w tie-breaku BKS Profi Credit Bielsko-Biała, chociaż przegrywały w całym spotkaniu 1:2 i 12:23 w czwartym secie. W wygranej torunianek wielki udział miała najlepsza zawodniczka spotkania, Marina Paulava. To ona pobudziła swoje koleżanki z zespołu do walki w przedostatnim secie spotkania. Tym samym torunianki weszły w tie-break z nową energią, co zdecydowanie pomogło im odwrócić wynik spotkania na swoją korzyść. Była to trzecia wygrana Budowlanych nad bielszczankami (poprzednie mecze zakończyły się wynikami 3:1 oraz 3:2).