Było blisko, tytuł nie dla Polki

21 cze 2015, 17:31

Anna-Lena Friedsam nie miała sobie równych na trawiastych kortach w Ilkley i w pięknym stylu sięgnęła po 12. turniejowe zwycięstwo w grze pojedynczej. W finałowym pojedynku okazała się lepsza od Magdy Linette pokonując ją 5-7 6-3

Mecz lepiej rozpoczął się dla Magdy, która na samym początku wywalczyła przewagę przełamania. Niemka się jednak nie załamała, odrobiła straty i prowadziła już nawet 5-4. Od tego momentu poznanianka wygrała trzy gemy z rzędu i przeważyła losy pierwszego seta na własną korzyść.

Drugi set był niezwykle wyrównany, obie tenisistki wygrywały własne gemy serwisowe. Niestety pierwszą, której ta sztuka się nie udała była nasza reprezentantka. Przełamanie z ósmego gema okazało się decydujące i drugi set padł łupem Niemki, która zwyciężyła w nim 6-3.

Trzeci set toczył się już pod dyktando Friedsam, która szybko wypracowała sobie bezpieczną przewagę z podwójnym przełamaniem (4-1). Ostatnie dwa gemy spotkania były bardzo wyrównane, ale padły one łupem Niemki i to ona została zwyciężczynią całego turnieju.

(4) Anna-Lena Friedsam- (5) Magda Linette 5-7 6-3 6-1