Trzecie zwycięstwo Cerradu Czarnych Radom

29 lis 2016, 20:01

W pierwszym meczu 11. kolejki PlusLigi doszło do derbów województwa mazowieckiego. Carrad Czarni Radom podejmowali zespół ONICO AZS Politechnika Warszawska. W spotkaniu górą okazali się zawodnicy Cerradu Czarnych Radom, którzy wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem rezultatem 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:22).

Na początku pierwszego seta utrzymywał się remis (3:3), po czym dwie kolejne akcje padły łupem gospodarzy (5:3). Punktowy atak Fornala (8:5). As serwisowy Bołądzia (15:11). Od stanu 20:15 warszawiacy zdobyli pięć punktów z rzędu (20:20). Zapowiadała się ciekawa końcówka (21:21). Atak i as serwisowy Smitha (23:21). Piłka setowa dla gospodarzy (24:22). Ostatecznie set trafił na konto radomian 25:23.

Druga partia to bardzo wyrównana walka (8:8). Żaden z zespołów nie wyszedł na znaczne prowadzenie (13:13). Błąd serwisowy Michała Filipa (16:16). Radomianom udało się odskoczyć na dwupunktowe prowadzenie w decydującej części partii (20:18). Z prowadzenia nie cieszyli się długo, gdyż już za chwilę tablica znów pokazywała remis (21:21). Nieudany atak Fornala i punktowy blok Wrony pozwolił wyjść na prowadzenie gościom (21:23). Kolejny blok Wrony i piłka setowa (21:24). Błąd w polu zagrywki w ekipie gospodarzy i Politechnika wyrównuje stan meczu (22:25).

Przerwa między setami lepiej podziałała na zespół trenera Prygla. Wyszli na prowadzenie 5:1. Dalej ich przewaga się utrzymywała (10:7). Atak Smitha i kolejne “oczko” na koncie radomian (14:11). Kolejny błąd w ekipie gości (19:13). Gospodarze spokojnie zmierzali do zakończenia kolejnej partii (23:16). Piłka setowa (24:16). Atak Fornala zakończył seta (25:17).

Czwarta partia również z początku była wyrównana (5:5). Żaliński wyprowadził swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (11:8). Nieudana zagrywka Bołądzia (14:12). Akademicy doprowadzili do remisu (17:17). Po raz kolejny radomianie zyskali prowadzenie (22:20). Piłka meczowa dla gospodarzy (24:22). Zły atak Michała Filipa zakończył spotkanie (25:22).

Cerrad Czarni Radom – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:22)

MVP: Wojciech Żaliński

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Żaliński, Kędzierski, Kohut, Smith, Fornal, Watten, Urbanowicz, Gonciarz, Ostrowski, Wiese, Ziobrowski, Zwiech, Filipowicz

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Smoliński, Zagumny, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Olenderek, Kowalczyk, Kwolek, Firlej, Halaba, Mikołajczak, Świrydowicz, Gruszczyński