Challenger Poznań: Porażka Kamila Majchrzaka w drugiej rundzie. Janowicz powalczy o ćwierćfinał

20 lip 2017, 10:56

Turniej ATP Challenger Tour na kortach w Poznaniu zakończył się dla Kamila Majchrzaka, ale największą niespodzianką okazała się porażka rozstawionego z jedynką Norwega, Caspera Ruuda. W czwartek w drugiej rundzie turnieju o ćwierćfinał powalczy Jerzy Janowicz.

Rozstawiony z „szóstką” Guido Andreozzi okazał się katem Polaka. Majchrzak nie wytrzymał długich wymian prowadzonych przez Argentyńczyka. Polak, mimo że wygrywał w pierwszym secie 4:2, przegrał ostatecznie kolejne cztery gemy. W drugim secie górą był już 21-letni gospodarz, który przełamał rywala i decydujący punkt zdobył w dwunastym gemie. Proste błędy sprawiły jednak, że Majchrzak przegrał decydującą partię. Polak przegrał już pierwszego gema, w którym serwował i ostatecznie uległ 6:0. Warto dodać, że zwycięstwo Majchrzaka w poprzedniej rundzie było pierwszym  na kortach Olimpii od 2014 roku, kiedy to okazał się lepszy od Francuza Pierre’a-Huguesa Herberta. Polak w pierwszej rundzie wygrał 6:2, 6:4 z Sanjarem Fajziewem z Uzbekistanu.

W czwartek na Poznań Open odbędą się pozostałe mecze II rundy singla oraz trzy ćwierćfinały debla. O godzinie 16:00 Jerzy Janowicz i Portugalczyk Goncalo Oliveira powalczą o awans do ćwierćfinału. Rozstawiony z czwórką Polak w pierwszej rundzie pokonał Hiszpana Jaume Munara 7:6(1), 6:2.