Chemik pokonuje europejską potęgę!

14 sty 2015, 20:11

Siatkarki Chemika Police w kapitalnym stylu pokonały rosyjską drużynę Dynama Kazań i praktycznie zapewniły sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń!

Tylko pierwsza partia padła łupem przyjezdnych, które świetnie rozpoczęły spotkanie. Już na pierwszą przerwę techniczną Rosjanki schodziły z prowadzeniem 8:5. Po czasie powiększały tylko przewagę i po kolejnych ośmiu oczkach było już 16:11. Wyniku nie udało się obronić i nasza drużyna uległa aż 25:16.

Drugi set to już jednak popis gospodyń, które wręcz zmiażdżyły Dynamo. W pewnym momencie było już 13:4, a koniec końcu nasza drużyna wygrała aż 25:14.

Kolejne dwa sety to już znacznie bardziej wyrównana gra ze strony obu ekip. Trzeciego seta mistrzynie Polski wygrały do 19, chodź przed końcówką odsłony nikt by nie postawił na taki wynik (Policzanki wygrywały 20:19 i od tego stanu zdobyły pięć punktów z rzędu!).

Ostatni jak się okazało set to jeszcze bardziej wyrównana odsłona co mówi fakt, że żadna z drużyn nie osiągnęła większej niż 3-punktowej przewagi! Koniec końców nasze zawodniczki zwyciężył 25:22 i w całym spotkaniu 3:1!