Liga Mistrzyń: Triumf Chemika Police!

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:05
10 gru 2015, 20:26

W dzisiejszym spotkaniu Ligi Mistrzyń w szczecińskiej Azoty Arenie na boisku spotkały się mistrzynie Polski – Chemik Police oraz zeszłoroczne triumfatorki Final Four – Eczacibasi Vitra Stambuł.

Pierwsze minuty spotkania to bardzo wyrównana gra obu drużyn. Dzięki dobrej grze w ataku to gospodynie prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Po niej zawodniczki Chemika wzmocniły zagrywkę, co pozwoliło na powiększanie przewagi. Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki ze Stambułu traciły już cztery punkty, jednak zdołały wyrównać. Set po wyrównanej walce zakończył się pomyślnie dla Chemika wynikiem 25:22.

Druga partia rozpoczęła się dużo lepszą grą gospodyń, do pierwszej przerwy technicznej wypracowały sobie one czteropunktową przewagę na drużyną z Turcji. Po niej przewaga Chemika wzrosła, więc Govanni Caprara poprosił o czas dla swojego zespołu, jednak to nie wyprowadziło chemiczek z równowagi i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:13. Dzięki dobrej grze w ataku Montano gospodynie spokojnie zdobywały punkty i wygrały 25:19.

Trzeci set rozpoczął się walką punkt za punkt, lecz tym razem na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą schodziły zawodniczki Eczacibasi, podobnie jak na kolejną. Końcówka trzeciej partii to istny horror dla sympatyków Chemika Police. Drużyna Cuccariniego pomimo szans na zwycięstwo, musiała uznać wyższość tureckiego zespołu (25:27).

Ostatnia partia to dominacja Turczynek, lecz gospodynie nie poddały się i odrobiły straty, a na pierwszą przerwę techniczną schodziły przy stanie 8:7. Po drugiej przerwie policzanki wypracowały sobie trzypunktową przewagę. Gospodynie nie pozwoliły już wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrały czwartą odsłonę 25:21.

Chemik Police – Eczacibasi Vitra Stambuł 3:1 (25:22, 25:19 25:27, 25:21)

Chemik Police: Werblińska, Montano, Havelkova, Wołosz, Veljković, Bednarek-Kasza, Zenik, Gajgał – Anioł, Bełcik, Pena – Isabel, Kowalińska, Mróz, Jagieło, Maj – Edwardt.

Eczacibasi Vitra Stambuł: Bosković, Poljak, Larson-Burbach, Kreklow, Furst, Guler, Kuzubasioglu, Arisan, Kilicli, Baladin, Calderon Dias, Demir-Guler, Ozdemir, Bagci