Chemik zrewanżował się atomówkom!

2 maj 2015, 17:38

Polska Liga Siatkówki wchodzi w finałową fazę. Dzisiaj mogliśmy poznać już Mistrzynie Polski, ale Chemik przedłużył sobie szanse na awans wygrywając z zespołem z Sopotu 3:1!

Spotkanie rozpoczęło się grą punkt za punkt aż do stanu 7:7 po czym na przerwę techniczną schodziły atomówki dzięki skutecznej zagrywce Efimienko. Od tego momentu gra Chemika posypała się i następne punkty zdobywały tylko atomówki. Trzeba przyznać, iż Chemik dopiero punkt zdobył przy wyniku 7:10. Skutecznie atak skończyła Bjelica. Od tej pory to Atom nadawał ton wydarzeniom na parkiecie stopniowo powiększając przewagę z dwóch do 5 punktów. Ostatecznie partię tą wygrały atomówki skutecznym atakiem Cooper na 25:18

Drugi set miał prawie identyczny przebieg,  ale z przewagą dla zespołu Chemika. Chemik schodził  na przerwę techniczną przy stanie 8:5. Od tego momentu kompletnie posypała się gra atomówkom. Ponad blokiem uderzała Zaroślińska także Bełcik popsuła zagrywkę. Chemik wciąż powiększał przewagę i ostatecznie wygrał tą partię wysoko 25:12

Wynik 1:1 nie zaskakiwał zbytnio, ale w sposób w jaki atomówki straciły tego seta mógł poważnie zmartwić kibiców z Sopotu.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak dwa poprzednie, ale po pierwszej przerwie technicznej nieznaczną przewagę utrzymywały policzanki. Na krótko udało im się nawet odskoczyć na 4 punkty przy wyniku 11:7. Atom opanował sytuację i wkrótce doprowadził do remisu. Chemik ponownie wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca seta. Ostatecznie Chemik wygrał tą partię 25:22.

Czwarty set zapowiadał spore emocje, ale wyrównana walka trwała tylko do pierwszej przerwy technicznej. Od tej pory, zespół z Polic osiągnął nieznaczną przewagę po efektownym ataku Bjelicy. Serbka od tej pory zagrała kapitalnie i atomówki nie miały kompletnie pomysłu aby ją zatrzymać. Chemik stopniowo powiększał przewagę i seta skończył przy wyniku 24:19. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 i w rywalizacji o Mistrzostwo Polski jest 1:1