Ciekawe spotkanie i podział punktów w Krakowie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:18
19 lut 2017, 17:18

Cracovia Kraków po ciekawym spotkaniu podzieliła się punktami z Pogonią Szczecin. Niedzielne starcie zakończyło się wynikiem 1:1, a na listę strzelców wpisali się Piątek oraz Frączczak.

W niedzielne popołudnie na stadionie przy ul. Kałuży mierzyły się dwa zespoły aspirujące do walki o lokaty w grupie mistrzowskiej. Z jednej strony do spotkania stanęła Cracovia, która wiosnę przywitała zwycięstwem 1:0 nad chorzowskim Ruchem. Rywalem Pasów była Pogoń Szczecin, która po bardzo emocjonującym meczu pokonała przed własną publicznością 2:1 Piast Gliwice.

Przez pierwsze pół godziny gra była bardzo wyrównana, Cracovia rozgrywała piłkę na własnej połowie, Pogoń starała się grać wysokim pressingiem, uniemożliwiając gospodarzom przedostanie się pod własne pole karne. Kibice zgromadzeni na stadionie nie ujrzeli też żadnych okazji bramkowych. W 40. minucie w polu karnym Cracovii doszło do niebezpiecznego zdarzenia, kiedy czołami zderzyli się Fojut z Covilo. Pomocnik Cracovii nie był w stanie kontynuować gry i Jacek Zieliński został zmuszony do dokonania zmiany.

Cracovia rozpoczęła drugą odsłonę meczu z “wysokiego c”, już w 46. minucie obejmując prowadzenie. Wójcicki zgrał piłkę do wbiegającego w pole karne Piątka, a ten mierzonym strzałem pokonał Słowika. Pasy cieszyły się z prowadzenia zaledwie pięć minut, bowiem doskonale w polu karnym odnalazł się Frączczak i uderzeniem głową wyrównał wynik meczu.

Po godzinie gry plac gry opuścił drugi z uczestników zderzenia z pierwszej połowy – Fojut poczuł zawroty głowy i został zmieniony przez Rudola. W 61. min. Gyurcso posłał niebezpieczną piłkę, która przeleciała wzdłuż bramki Sandomierskiego. Chwilę później gospodarze mogli objąć prowadzenie – Wójcicki skleił piłkę, zaczekał na kolegów w polu karnym,wyłożył ją do Piątka, ale napastnik fatalnie spudłował.

W ostatnim kwadransie gry Pogoń dłużej utrzymywała się przy piłce, cierpliwie budując ataki, które mogłyby zapewnić Portowcom komplet punktów. Do końca meczu nie padły jednak już żadne bramki i oba zespoły musiały się zadowolić podziałem punktów.

Cracovia Kraków 1:1 (0:0) Pogoń Szczecin

Bramki: Piątek 46′ – Frączczak 51′

CRACOVIA: Sandomierski – Diego (75′ Szczepaniak), Wołąkiewicz, Malarczyk, Brzyski – Covilo (42′ Mihalik), Dąbrowski, Budziński, Wójcicki, Steblecki (84′ Jendrisek) – Piątek

POGOŃ: Słowik – Nunes, Matras, Fojut (60′ Rudol), Rapa – Cincadze, Murawski, Kitano (46′ Delew), Drygas (71′ Ciftci), Gyurcso – Frączczak