Cracovią wygrywa dzięki karnemu w doliczonym czasie! Gdyby nie VAR byłby remis

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:33
24 lis 2017, 20:00

W pierwszym meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia Kraków pokonała na własnym stadionie z Lechię Gdańsk 2:1 (0:0). Wynik meczu bramką samobójczą otworzył Michał Helik, do wyrównania doprowadził Krzysztof Piątek, który w doliczonym czasie gry dał “Pasom” zwycięstwo.

W pierwszej połowie spotkania nie działo się zbyt wiele i piłkarze na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie. Zarówno Cracovia jak i Lechia grały zbyt schematycznie i notowały dużo strat w środku pola. Obydwie ekipy mieli okazję do objęcia prowadzenie w ostatnich akcjach przed przerwą. W 40. minucie Flavio Paixao dostał dobre podanie w polu karnym rywali i natychmiast oddał strzał. W tej sytuacji górą był jednak Grzegorz Sandomierski, który zrobił kilka kroków do przodu i instynktownie odbił piłkę. Niefortunnie interweniował jeszcze Michał Helik, trafiając w swojego bramkarza. Chwilę później bliski pokonania Dusana Kuciaka był Jakub Wójcicki, ale i tym razem skutecznie interweniował bramkarz.

Po przerwie pierwsi sytuację bramkową stworzyli gdańszczanie. W 53. minucie ładną kontrą celnym strzałem z narożnika pola karnego zakończył Flavio Paixao. Dziesięć minut później znakomitym rajdem lewą stroną boiska popisał się Sławomir Peszko, następnie wstrzelił piłkę w pole bramkowe, ta odbiła się od Michała Helika i wpadła do bramki. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. W jednej z kolejnych akcji Kamil Pestka precyzyjnie dośrodkował na dwunasty metr od bramki Lechii do Krzysztofa Piątka, a napastnik Cracovii strzałem głową pokonał Dusana Kuciaka. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry w podobnej sytuacji znalazł się Michał Helik, ale tym razem skutecznie interweniował słowacki golkiper. W doliczonym czasie gry arbiter główny po analizie VAR przyznał Cracovii rzut karny, który następnie na bramkę zamienił Krzysztof Piątek.

Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

Bramki: Krzysztof Piątek x2 oraz Michał Helik (sam.)

Cracovia: Sandomierski – Pestka, Malarczyk, Helik, Fink (87. Ferraresso) – Deja, Drewniak, Zenjov (69. M. Szczepaniak), Hernandez – Wójcicki (87. Wdowiak), K. Piątek.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Augustyn, Nunes, Stolarski, Wojtkowiak – Wolski, Łukasik, Krasić (81. Matras), Paixao – Lipski (62. Peszko), Paixao.