Cracovia wysoko przegrywa z Pogonią na zakończenie sezonu. Hat-trick Frączczaka

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:22
19 maj 2018, 20:53

Cracovia przegrała z Pogonią Szczecin w ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy (1:4). Mimo to zespół z Krakowa okazał się najlepszą drużyną grupy spadkowej.

Bez względu na dzisiejszy wynik podopieczni Michała Probierza, dla którego był to 350. mecz w roli szkoleniowca w Ekstraklasie byli pewni 9. miejsca na koniec sezonu. Pogoń Szczecin walczyła za to o wyprzedzenie Arki Gdynia i awans na miejsce 11.

Już w 9. minucie spotkania Kamil Drygas wyprowadził Portowców na prowadzenie. Mocnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy Adama Wilka. Ofensywnie nastawiona Pogoń w 21. minucie podwyższyła prowadzenie za sprawą trafienia Adama Frączczaka. Mocny strzał sprawił spory problem niedoświadczonemu golkiperowi Pasów, który w tej sytuacji mógł się zachować zdecydowanie lepiej. Tuż przed przerwą Frączczak faulował w polu karnym Javiego Hernandeza i sędzia podyktował rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Krzysztof Piątek i pewnym strzałem zdobył swoją 21. bramkę w tym sezonie. Po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisał się Frączczak. Tym razem piłka po strzale zawodnika Pogoni wpadła do siatki po odbiciu się od słupka bramki. Nie było to jednak ostatnie słowo najlepszego strzelca gości w tym sezonie. W 73. minucie 30-letni napastnik skompletował hat-trick. Po raz kolejny przymierzył z dystansu i trzeci raz w tym spotkaniu pokonał Wilka, strzelając tym samym 14. bramkę w kończących się rozgrywkach.

Cracovia po tym spotkaniu pozostała na 9. miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2017/2018, natomiast Pogoń Szczecin zdołała wyprzedzić Arkę i kończy na pozycji 11.

Cracovia 1:4 Pogoń Szczecin (1:2)

0:1 9′ Kamil Drygas

0:2 21′ Adam Frączczak

1:2 45+1′ Krzysztof Piątek

1:3 60′ Adam Frączczak

1:4 73′ Adam Frączczak

Cracovia: Wilk – Datković, Helik, Dytiatjew, Pestka (62′ Siplak) – Wdowiak, Dimun, Hernandez, Culina (46′ Ferraresso) – K. Piątek (87′ Rakoczy), Brock-Madsen

Pogoń Szczecin: Bursztyn – Niepsuj, Walukiewicz, Dvali, Matynia – Drygas, Hołota – Frączczak, Kowalczyk (71′ Błanik), Buksa (81′ Listkowski) – Zwoliński (66′ Benedyczak)