New Haven: Ćwierćfinał nie dla Magdy Linette

23 sie 2017, 22:47

Magda Linette przegrała z Shuai Zhang w 1/8 finału turnieju w New Haven. Druga rakieta w Polsce uległa Chince 6–3, 6–7(4), 6-3.

Polka przystępowała do meczu z urazem, ale bardzo dzielnie walczyła z wyżej notowaną rywalką i przede wszystkim kontuzją. Magda Linette rozpoczęła mecz bardzo nie pewnie. Pozwalała Chince na punktowanie, czego owocem była szybka utrata własnego podania. Shuai Zhang grała skutecznie, kończyła prostsze i trudniejsze zagrania, a Magda Linette gubiła się i popełniała niewymuszone błędy. Ostatecznie tenisistka reprezentująca Chiny pokonała Polkę w pierwszym secie 6 – 3.

W drugim secie gra Polski poprawiła się. Obie zawodniczki grały pewnie i twardo. Przy stanie 5 – 4 Shuai Zhang miała podanie na zakończenie meczu. Poznanianka przełamała jednak Chinkę, a w następnym gemie wyszła na prowadzenie. Chinka jednak nie pozwoliła na zakończenie seta i doprowadziła do wyrównania. W tie – breaku trwała wymiana ciosów. Jednak to Polka zagrała lepiej końcówkę i doprowadziła do remisu w meczu.

Trzeci set rozpoczął się od wygranego podania Chinki. Polka nie była jednak dłużna i również utrzymała swoje podanie. Przy stanie 2 – 2 Magda Linette przełamała rywalkę, ale 29. rakieta świata nie była dłużna i również wygrała podanie przeciwniczki. Od stanu 3 – 3 gemy wygrywała jedynie Shuai Zhang i to ona zameldowała się w ćwierćfinale. Przeciwniczką Chinki w dalszej części turnieju będzie Belgijka Elise Mertens.