Czterosetowy mecz wygrany przez siatkarki Budowlanych Łódź!

16 paź 2017, 19:55

Do zakończenia pierwszej kolejki nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet pozostały trzy mecze.Dziś 16 października byliśmy świadkami starcia utytułowanej drużyny z Bielska-Białej z wicemistrzyniami poprzedniego sezonu.Grot Budowlane pokazały skuteczniejsza siatkówkę i wygrały spotkanie.

Pierwsza punkt w spotkaniu zdobyły skutecznym blokiem łodzianki.Zawodniczki Budowlanych skuteczniej rozpoczęły pierwszą partię od prowadzenia (5:2).Jednak szybko ekipa z Bielska-Białej doprowadziła do remisu a chwilę później wywalczyły trzy punkty przewagi nad rywalkami (8:11).Przewaga bielszczanek z akcji na akcje rosła a przeciwniczki nie potrafiły wyprowadzić skutecznego ataku (11:18).W końcówce premierowej odsłony bielszczanki pokazały ciekawe rozwiązania i przede wszystkim bloki i przy wyniku (24:14) miały pierwszą piłkę setową.Ostatnią akcje zawodniczki z Bielska-Białej zdobyły dobrym atakiem i tym samym wygrały tę partię.

Drugi set lepiej rozpczęły łodzianki, od skutecznej zagrywki i dzięki temu uzyskały przewagę (6:1).Szybko trener Bielska-Białej poprosił o przerwę dla swojej ekipy.Choć w pewnym momencie stopniała przewaga łodzianek to dzięki nieudanym przyjęciom bielszczanek wynik znów dla Grot Budowlanych znacznie lepiej wyglądał (12:8).Przewaga łodzianek ciagle utrzymywała w okolicach pięciu punktów przewagi (18:13).Do końca podopieczne trenera Krzyształowicza utrzymały koncentrację i wysokie prowadzenie nad bielszczankami i wygrały pewnie (25:17) i tym samym wyrównały rezulat w całym spotkaniu.

Trzecia partia pokazała nam na początku walkę punkt za punkt.Ale to łodzianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (6:4).Jednak po udanych akcjach i udanym bloku reultat był remisowy (11:11, 13:13).Ale dwa kolejne oczka zdobyły bielszczanki i tym samym trener łodzianek porosił o czas dla swojej drużyny.I po przerwie ekipa Budowlanych wyrównała stan a potem zdobyła pięciopunktową zaliczkę (21:16).W samej końcówce tej trzeciej partii bielszczanki nie poprawiły gry i przegrały w stosunku (25:19)

W czwrtym secie już po kilku chwilach łodzainki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (6:4), ale szybko na tablicy pojawił sie nam remis.Jednak trzy kolejne akcja skończyły łodzianki i objeły aż osmiopunktowe prowadzenie (14:6).Ekipa z bielska miała ogromny problem z przyjęciem i skończeniem ataku, punkty padły w serii której nie były wstanie bielszczanki przerwać.Łodzianki utrzymywały skuteczną grę i wynik w końcówce był bardzo korzystny dla Budowlanych (21:12).Trzy punkty kolejne zdobyły bielszczanki i mielismy przerwę na żądanie trenera Bielska-Białej.Ostatecznie partia i cały mecz zakończył się pewnym zwycięstwem łodzianek

MVP: Pavla Vincourova

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:15, 17:25, 19:25, 17:25)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Jagieło, Konieczna, Pleśnierowicz, Grant, Sobolska, Mucha, Nowicka, Lemańczyk, Świrad, Różański

Grot Budowlani Łódź: Grobelna, Kąkolewska, Twardowska, Grajber, Polańska, Vicourova, Cutura, Witkowska