Daniel Kaczmarek zwyciężył w Częstochowie! Finał MIMP (relacja)

16 lip 2016, 16:24

Zwycięstwem Daniela Kaczmarka zakończyła się rywalizacja o miano najlepszego juniora Polski. Podium uzupełnili Paweł Przedpełski i drugi z juniorów leszczyńskiej Unii – Bartosz Smektała. Poniżej oczekiwań spisali się juniorzy Włókniarza, którzy zawody ukończyli na odległych pozycjach.

Zmagania o tytuł najlepszego juniora Polski rozpoczęły się od zwycięstwa Daniela Kaczmarka. Junior leszczyńskiej Unii popisał się najlepszym startem i to wystarczyło, by wywalczyć pierwszą “trójkę” w dzisiejszych zawodach. Drugi bieg również padł łupem juniora aktualnego Drużynowego Mistrza Polski, którym był Bartosz Smektała. Ponownie o kolejności na mecie zadecydował start. Ciekawszy przebieg miał bieg trzeci. Pasjonującą walkę o prowadzenie na pierwszym okrążeniu stoczyli Pieszczek z Łęgowikiem. Górą z tego starcia wyszedł junior Falubazu. W biegu czwartym zwyciężył Paweł Przedpełski. Startujący z czwartego pola junior z Torunia objechał wszystkich po zewnętrznej. Z bardzo dobrej strony pokazał się Oskar Bober, który z czwartego miejsca na trasie przebił się na drugie miejsce.

W pierwszej odsłonie drugiej serii startów zmierzyło się  trzech zawodników, którzy wygrali swoje pierwsze biegi. Górą z tego starcia wyszedł Przedpełski, który prowadził pewnie od startu do mety. interesującą walkę o dwa “oczka” stoczyli juniorzy leszczyńskiej Unii, z której zwycięsko wyszedł Daniel Kaczmarek.  W szóstym biegu o trzy “oczka” przez pełne cztery okrążenia walczył Kacper Woryna z Krystianem Pieszczkiem. Pierwszy na kresce był junior z Zielonej Góry, który obok Pawła Przedpełskiego jest jedynym zawodnikiem z kompletem punktów. W siódmym starciu zwyciężył Robert Chmiel, za którego plecami finiszowali Dominik Kubera i Adrian Gała. Niespodzianką in minus było ostatnie miejsce Huberta Łęgowika. Drugą serię startów zakończyło zwycięstwo biegowe Oskara Bobera.  Junior łódzkiego Orła po raz kolejny bardzo przyzwoicie się zaprezentował, co jest dobrym prognostykiem przed jutrzejszym pojedynkiem z Eko-Dir Włókniarzem.

Wygrywając ósmą gonitwę, Daniel Kaczmarek odniósł drugie biegowe zwycięstwo w tych zawodach, a tym samym zgłosił akces do walki o pozycje medalowe. Za plecami juniora leszczyńskiej Unii, linię mety przekroczyła duet juniorów “Lwów”. Dwa oczka zapisał na swoim koncie Łęgowik, a jedno “oczko” do swojego dorobku dopisał Oskar Polis. W dziesiątym biegu zwyciężył “Smyk”, przed Kuberą i Woryną. W biegu jedenastym pewnie pierwszą “trójkę” wywalczył Adrian Gała. Rywalizację z juniorem próbował podjąć Marcin Nowak, lecz bezskutecznie. W gonitwie kończącej trzecią serię startów zmierzyło się dwóch niepokonanych zawodników – Krystian Pieszczek i Paweł Przedpełski. Z tego starcia wyszedł Przedpełski, który niezagrożenie od startu do mety prowadził. Pieszczek musiał skupić się na obronie drugiego miejsca, bowiem przez pełne cztery okrążenia zaciekle był atakowany przez Roberta Chmiela.

Gonitwę trzynastą wygrał Daniel Kaczmarek, który po tym biegu z dorobkiem 11 punktów wysunął się na czoło klasyfikacji zawodów. Dwa punkty dla Marcina Nowaka, a jedno “oczko” wywalczył Rafał Karczmarz. Gonitwa czternasta została przerwana z powodu nierównego startu. W czteroosobowej powtórce zwyciężył, ku uciesze miejscowych kibiców, Hubert Łęgowik. Za plecami juniora “Lwów” linię mety przekroczył Kacper Woryna. Dopiero trzeci linię mety przekroczył Paweł Przedpełski, który po trzech “trójkach” dopisał do swojego konta tylko jeden punkt i zmniejszył swoje szanse na złoto MIMP. W biegu  piętnastym potknięcie juniora z Torunia mógł wykorzystać Krystian Pieszczek, lecz młodzieżowiec Falubazu przegrał bieg z Bartoszem Smektałą. W biegu szesnastym zwyciężył Dominik Kubera. Przed ostatnią serią startów prowadził Daniel Kaczmarek z dorobkiem 11 punktów. Punkt mniej od juniora leszczyńskiej Unii miało  trzech zawodników: Przedpełski, Pieszczek i Smektała.

Odnosząc zwycięstwo w biegu 17. Daniel Kaczmarek zapewnił sobie zwycięstwo w dzisiejszych zawodach i tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski. Drugi był Krystian Pieszczek,  W biegu osiemnastym jadący na drugiej pozycji Oskar Bober zaliczył upadek i został wykluczony z powtórki. W trzyosobowej powtórce najlepszy był Kacper Woryna, który zawody zakończył z dorobkiem 10 punktów. Starcie  19 padło łupem Pawła Przedpełskiego, który zwyciężając zapewnił sobie miejsce na podium. Dzięki zwycięstwu w biegu 20. Bartosz Smektała zrównał się dorobkiem z Pawłem Przedpełskim i również wywalczył medal, lecz o jego kolorze miał zdecydować dodatkowy bieg pomiędzy “Smykiem” a Pawłem Przedpełskim. Biegu nie ukończył Hubert Łęgowik, który dzisiejszych zawodów nie może zaliczyć do udanych.

W biegu dodatkowym górą był Paweł Przedpełski, który wywalczył srebrny medal, brąz przypadł w udziale Bartoszowi Smektale.

Wyniki:

Klasyfikacja końcowa:
1. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) – (3,2,3,3,3) 14
2. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń) – (3,3,3,1,3) 13 + 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – (3,1,3,3,3) 13 + 2. miejsce w biegu dodatkowym