Derby Łodzi dla Budowlanych

7 lis 2016, 19:32

W ramach 4. kolejki ORLEN Ligi doszło do derbów Łodzi. Zespół ŁKS Commerceconu mierzył się z Budowlanymi. Zwyciężczyniami okazały się zawodniczki Budowlanych Łódź 0:3 (17:25, 19:25, 16:25).

ŁKS szybko osiągnął prowadzenie 3:0, jednak już za chwilę widniał remis 5:5. Po bloku na Katarzynie Sielickiej przewaga Budowlanych wynosiła 11:14. Już za chwilę wynik wynosił 12:18. Trzy punktowe zagrywki Beier (17:24), piłka setowa i znów as serwisowy Beier (17:25).

Budowlane na początku drugiej partii osiągnęły dwa punkty przewagi (4:6). Wynik za chwilę wynosił (5:10). Commercecon odrobił dwa punkty (7:10). Przewaga zawodniczek trenera Krzyształowicza wciąż prowadziły w spotkaniu (10:14). Gospodynie próbowały gonić wynik (12:15), jednak skuteczność Budowlanych nie pozwalała na znaczne zbliżenie (12:18).  W decydującą część partii weszły z prowadzeniem 15:20. Zdobyły piłkę setową (18:24) i odniosły zwycięstwo w drugim secie 19:25.

W trzecim secie już od początku Budowlane kontrolowały sytuacje (2:8). Prowadzenie utrzymywało się cały czas (5:10). Udany blok i atak Beier (9:14). Z punktu na punkt wygrana w trzech setach była coraz bardziej prawdopodobna (13:19). Atakująca Martyna Grajber dała kolejny punkt Budowlanym (13:22). Commercecon próbował walczyć o wynik, jednak przepaść była spora (16:23). Atak Gabrieli Polańskiej dał piłkę meczową (16:24), a kolejna wygrana akcja dała zwycięstwo w całym meczu (16:25).

ŁKS Commercecon Łódź – Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 19:25, 16:25)

MVP: Kaja Grobelna

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Osadczuk, Bryda, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Szyjka, Leszek, Rafałko, Oleksy, Tomczyk, Kowalińska, Markarashvili, Pawłowska

Budowlani Łódź: Vincourova, Pelc, Polańska, Pycia, Beier, Maj-Erwardt, Grobelna, Kutyła, Tobiasz, Twardowska, Grajber