Derby Pomorza dla Espadonu!

3 lis 2017, 21:27

To było bardzo emocjonujące spotkanie rozgrywane w gdańskiej Ergo Arenie. Do ostatniej piłki żadna z drużyn nie mogła czuć się pewnie, a o końcowym rezultacie zadecydowała gra na przewagi.

Rywalizacja rozpoczęła się bardzo wyrównanie (6:6). Z czasem gra gospodarzy zaczęła jednak “nabierać rumieńców”, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie (14:12). Długo nie nacieszyli się jednak prowadzeniem, gdyż szczecinianie nie zamierzali tak łatwo odpuścić (18:21). Koniec końców pierwsza część spotkania padła łupem gości, którzy po błędzie rywali zapisali na swoim koncie dwudziesty piąty punkt (21:25).

Kolejna partia również rozpoczęła się dość równo, dzięki czemu także i ten set zapowiadał się bardzo ciekawie (8:7). Tym razem jednak zacięta wymiana między ekipami utrzymywała się znacznie dłużej, bowiem Kluth wciąż nie pozwalał na ucieczkę gospodarzom (15:16). Gdy wydawać się mogło, że w tej odsłonie ponownie lepsi okażą się goście, Trefl niespodziewanie z każdą piłką przybliżał się do zwycięstwa w tym secie (23:22). Ostatecznie partię zakończył as serwisowy Wojciecha Ferensa (25:22).

Trzecia część meczu zaczęła się od mocnego uderzania Espadonu, który błyskawicznie wyszedł na prowadzenie (2:7). Gdańszczanie z każdą straconą piłką zdawali się być coraz mniej pewni siebie, co ani trochę nie ułatwiało im drogi do wygranej (13:16). Gdy wydawać się mogło, że Trefl jeszcze zdoła zawalczyć w tym spotkaniu z rywalami (17:19), Ci w mgnieniu oka po raz kolejny uciekli gospodarzom, zwyciężając w tym secie różnicą siedmiu punktów (18:25).

Czwarta i jednocześnie ostatnia część meczu rozpoczęła się tym razem od pewnego wejścia podopiecznych trenera Anastasiego (8:5). Szczecinianie jednak nie zamierzali oddać kolejnej partii w tym meczu, bardzo szybko odrabiając straty do rywali (14:14). W końcówce kibice byli świadkami fantastycznej wymiany (21:21), która zakończyła się dopiero po zaciętej grze na przewagi, dając tym samym zwycięstwo przyjezdnym (25:27).

MVP: Bartłomiej Kluth

Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin 1:3 (21:25, 25:22, 18:25, 25:27)

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, TJ Sanders, Ferens, Jakubiszak, Schulz, Niemiec, McDonnell, Szalpuk, Mika, Kozłowski, Gunter, Olenderek, Majcherski

Espadon Szczecin: Gałązka, Kluth, Duff, Kowalski, Kacperkiewicz, Malinowski, Ruciak, Wika, Tervaportti, Gawryszewski, Menzel, Jaskuła, Murek, Mihułka.