Derby trójmiasta za nami. Gdynia gromi Trefl

10 paź 2015, 14:41

Za nami drugi mecz 1. kolejki Tauron Basket Ligi. Po niedawnych emocjonujących meczach: czwartkowego Superpucharu Polski oraz wczorajszego starcia Stal – Start, nadmorskich kibiców czekały nie mniejsze wrażenia. Ostatecznie szalę na swoją stroną przechylili koszykarze z Gdyni gromiąc rywali 73-51.

Pierwszą połowę w swoje ręce wzięli dwaj amerykanie Tyreek Dureen z Sopotu oraz Anthony Hickey z obozu rywali. W pierwszej piątce po stronie sopocian niespodziewanie wyszedł Grzegorz Kulka, zastępując kontuzjowanego Atera Majoka. Dureen rządził w ekipie Trefla, kierował ofensywą oraz twardo grał w obronie. W ekipie Asseco kluczowym zawodnikiem okazał się młody Filip Matczak, z obwodu wspierany przez Amerykanina Hickeya. Pod koszem zacięte boje toczyli Marcin Stefański (4 punkty, 6 zbiórek) oraz doświadczony Piotr Szczotka, który zaliczył jedną mniej zbiórkę niż jego rywal. Pierwszą połowę efektownie zakończył Żołnierewicz wsadzając piłkę do kosza z góry. Po drugiej kwarcie zawodnik miał na koncie imponujące 7 punktów i 3 zbiórki.

3. kwartę z impetem rozpoczęli zawodnicy Asseco. Szybko odskoczyli na ponad 20 punktową przewagę m.in. za sprawą Anthony’ego Hickeya, który błyskawicznie uzbierał 4 punkty. Rewelacyjną trójkę trafił Marcin Dutkiewicz, lecz były to jedyne punkty sopocian po niemal 6 minutach gry. Pod koszem walczył gigant Jakub Parzeński i gdynianie w trzeciej kwarcie prowadzili aż 16-5 zaliczając przy tym niesamowitą serię 13 punktów pod rząd. Czwarta ćwiartka to już kompletna dominacja Gdyni. Swój jednoosobowy teatr wciąż kontynuował Anthnony Hickey prowadząc swój zespół do ostatecznego triumfu 73-51. Amerykanin uzbierał na swoim koncie 18 punktów, 6 zbiórek i 3 przechwyty. Równie świetny mecz rozegrał 23-letni Jakub Parzeński. Podkoszowy rzucił 9 punktów, zaliczając nawet rzut trzypunktowy i zebrał z tablic 6 piłek. Świetnie w sezon weszli również młodzi Przemysław Żołnierewicz oraz Sebastian Kowalczyk. Pierwszy zdobył 9 punktów oraz miał 4 zbiórki, a drugi uzbierał o 3 oczka więcej dwukrotnie trafiając zza łuku.

Trefl Sopot – Asseco Gdynia 51:73 (14:17, 8:16, 9:18, 20:22)

Trefl: Duren 18, Dutkiewicz 10, Bilinovac 5, Krefft 4, Stefański 4, Kulka 3, Surmacz 3, Sikora 2, Motylewski 2, Dzierżak 0, Kolenda 0

Asseco: Hickey 18, Kowalczyk 12, Matczak 10, Żołnierewicz 9, Parzeński 9, Szczotka 6, Ahmedović 4, Frasunkiewicz 3, Czerlonko 2, Kołodziej 0, Jankowski 0, Kaplanović 0