Developres Skyres Rzeszów wygrywa w swojej hali

6 sty 2018, 21:23

Podczas pierwszej w tym roku kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Developres Skyres Rzeszów podejmował polski Cukier Muszyniankę Muszynę. Miejscowe szybko rozprawiły się z rywalkami i dopisały do swojego konta dziesiąte zwycięstwo.

Pojedynek rozpoczął się lepiej dla siatkarek z Muszyny (0:4). Pomimo ogromnych starań, podopieczne Lorenzo Micelliego miały problem z kończeniem ataków. Przewaga przyjezdnych rosła z minuty na minutę (10:18). Niespodziewanie gospodynie zmniejszyły straty (19:21), a następnie wyrównały. Zacięta końcówka zakończyła się lepiej dla miejscowych (26:24).

Podbudowane zwycięstwem w pierwszej partii rzeszowianki dobrze otworzyły następną odsłonę. W drużynie błyszczały Rosseeaux i Helić (10:6). Gospodynie powiększały różnicę punktową z każdą akcją i nim się obejrzeliśmy na tablicy wyników widniał wynik 24:11! Partia ostatecznie zakończyła się przy stanie 25:15.

Miejscowe również i kolejną partię rozpoczęły z wysokiego “C” (5:1). Muszynianki grały czujnie na siatce, jednak niedokładność w wyprowadzaniu akcji nie pozwoliła im na wyrównanie (17:12). Zawodniczki z Podkarpacia były niesamowicie zmotywowane i z każdą minutą zbliżały się do wygranej. Ostatecznie triumfowały 25:18.

Developres SkyRes Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (26:24, 25:15, 25:18)

MVP: Adela Helić

Developres SkyRes Rzeszów: Rabka, Blagojević, Żabińska, Helić, Rousseaux, Ptak, Sawicka, Gajewska, Żak, Andruszko

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Flakus, Radenković, Medyńska, Lis, Bałdyga