DFB Pokal: Niespodzianka na Allianz Arena! Piszczek i spółka meldują się w finale rozgrywek

26 kwi 2017, 23:03

Bayern Monachium dość niespodziewanie przegrał 2:3 z Borussią Dortmund w półfinale DFB Pokal. Podopieczni Thomasa Tuchela zameldowali się w finale rozgrywek.

W pierwszych składach obu ekipa zagrali dwaj reprezentanci Polski- Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski. Pierwsza część gry zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy przeważali w spotkaniu i częściej gościli pod bramką rywali.

Jednak jako pierwsi gola zdobyli dortmundczycy. W 19. minucie Manulea Nauera pokonał Marco Reus. W kolejnych minutach podopieczni Carlo Ancelottiego wzięli się ostro za odrabianie strat. Dziewięć minut po utracie bramki stan rywalizacji wyrównał Javi Martinez. A jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzom w 41. minucie dał Mats Hummels.

W drugiej połowie tempo gry spadło. Miejscowi mówiąc kolokwialnie nie dokręcili rywalom śruby efektem czego były stracone bramki. Najpierw do wyrównania w 69. minucie doprowadził Pierre-Emerick Aubameyang, a pięć minut później bramkę na 2:3 zdobył Ousmane Dembele.

Do końca meczu więcej bramek już nie padło i to dortmundczycy cieszyli się z awansu do finału rozgrywek, gdzie czeka już ekipa Eintrachtu Frankfurt. Robert Lewandowski zagrał pełne 90 minut, niestety jednak nie zachwycił. Polak zagrał bezbarwnie czeko efektem jest zerowy dorobek bramkowy. Z kolei Łukasz Piszczek został zmieniony w 80. minucie meczu przez Pulisicia.