Diamentowa Liga: rekord Polski Lewandowskiego i wyrównany rekord życiowy Liska!

21 lip 2017, 22:36

Marcin Lewandowski ustanowił nowy rekord Polski w biegu na dystansie 1500 metrów, a Piotr Lisek zwyciężył w konkursie skoku o tyczce podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monaco.

Lewandowski podczas dzisiejszych zawodów pokonał dystans 1500 metrów w czasie 3:34.04. Do dziś rekordzistą Polski był Artur Ostrowski, który podczas zawodów w Zagrzebiu w 2011 roku przebiegł ten dystans w czasie 3:34.45. W dzisiejszym biegu aktualny halowy mistrz Europy zajął ósme miejsce. Zwyciężył reprezentant Kenii Elijah Motonei Manangoi, który uzyskał najlepszy wynik na listach światowych w tym sezonie 3:28.80.

Zwycięstwo w konkursie tyczkarzy zanotował Piotr Lisek. Reprezentant Polski wyrównał swój rekord życiowy na otwartym stadionie, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.82. Drugie miejsce ex aequo zajęli Czach Jan Kudlicka i Francuz Kevin Menaldo – 5.72.