Diamentowa Liga w Lozannie: Dobry występ Haratyka

5 lip 2018, 20:10

W dzisiejszym mityngu mieliśmy okazję oglądać mniejszą ilość naszych reprezentantów niż dotychczas. W pchnięciu kulą mężczyzn 3. miejsce zajął Michał Haratyk. W rzucie oszczepem kobiet wracająca po kontuzji Marcelina Witek zajęła 9. pozycję. We wczorajszym konkursie skoku o tyczce wystartowali Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek.

Michał Haratyk posłał dziś kulę na odległość 21.21 metrów. Jest to jak najbardziej przyzwoity wynik, zważywszy na fakt, że inni zawodnicy także dzisiaj nie odpalili. Zwyciężył Tom Walsh pchając 21.92 metrów.

Marcelina Witek powoli wraca do formy po kontuzji barku. Cieszy fakt, że Marcelina startuje w mocno obsadzonych zawodach, co na pewno dobrze przygotuje ją do zbliżających się Mistrzostw Europy. Dzisiaj uzyskała wynik 56.72 metrów.

W rozgrywanym wczoraj konkursie skoku o tyczce mężczyzn drugie miejsce zajął Paweł Wojciechowski z rekordem sezonu- 5.84 metrów. Ustąpił on tylko Renaud Lavilleniemu, który skoczył na wysokość 5.91 metrów. Piotr Lisek tym razem zajął 5. miejsce ex-aequo z młodym Szwedem Armandem Duplantis. Oboje pokonali 5.70 metrów w pierwszych próbach.