DL: Polacy z minimami w Szanghaju!

15 maj 2017, 18:49

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Diamentowej Ligi zostały rozegrane w Szanghaju. Były one bardzo udane dla Polaków, którzy uzyskali wyniki dające prawo startu w sierpniowych Mistrzostwach Świata oraz zdobywali w swoich konkurencjach punkty do rankingu Diamond Race.

Świetnie w biegu na 400 metrów zaprezentowała się Justyna Święty, która uzyskała drugi czas w swojej karierze – 51,64 sekundy i wypełniła już wskaźnik na sierpniowy czempionat w Londynie.

W biegu na 800 metrów bardzo dobrze spisał się Adam Kszczot, który zajął 6. miejsce, a czasem 1:45,45 minuty również wypełnił minimum na Londyn. Tuż za nim bieg ukończył Marcin Lewandowski, któremu zabrakło kilkanaście setnych do uzyskania wskaźnika. Czas na mecie 1:45,87 minuty.

Ku naszemu zdziwieniu bardzo dobrze sezon rozpoczęła Angelika Cichocka, która już w pierwszym tegorocznym starcie uzyskała minimum na Londyn. Mistrzyni Europy zajęła 6. miejsce w biegu na dystansie 1500 metrów z czasem 4:06,23 minuty. Jest to obecnie najlepszy wynik w Europie.

Trochę słabiej niż zwykle sezon otworzyli nasi dyskobole. Fakt, Piotr Małachowski zajął świetne 2. miejsce, ale wynik 64,36 metra można uznać za bardzo spokojne rozpoczęcie międzynarodowej rywalizacji. 6. miejsce zajął Robert Urbanek – 61,94 metra.

Również 6. miejsce zajął Sylwester Bednarek, który skoczył wzwyż 2,24 metra.