DL: Świetny bieg Cichockiej! Lićwinko z drugim wynikiem w Rzymie!

8 cze 2017, 21:32

Druga część mityngu Diamentowej Ligi “Golden Gala” w Rzymie również udana dla Polski! Świetnie spisała się przede wszystkim Angelika Cichocka, która postawiła się grupie afrykańskich biegaczek i zajęła 6. miejsce ze świetnym wynikiem 4:01,84 minuty, wypełniając minimum na Londyn oraz poprawiając rekord życiowy! Kolejny dobry start zaliczyła również Kamila Lićwinko!

W biegu na 1500 metrów mogliśmy oglądać nasze dwie reprezentantki – Angelikę Cichocką oraz Sofię Ennaoui. Liczyliśmy przede wszystkim 21-letnią Polkę, która znana jest ze swojej waleczności, ale w tym biegu bardzo pozytywnie zaskoczyła nas 29-letnia Cichocka, która bardzo mądrze i bardzo szybko przebiegła ten dystans i zajęła wysokie 6. miejsce z czasem 4:01,84 minuty, co jest jej nowym rekordem życiowym, a także minimum na Mistrzostwa Świata! Ennaoui zajęła 13. miejsce z czasem 4:05,40 minuty, czyli najlepszym wynikiem w tym sezonie.

2. miejsce w konkursie skoku wzwyż zajęła Kamila Lićwinko. Polka już przed startem zawodów była typowana na jedną z faworytek i wraz ze startującą pod białą flagą Rosjanką Lasitskene przyprawiały kibicom wiele emocji. Ostatecznie lepsza była rywalka Polki, ale Lićwinko również nie zawiodła i skoczyła 1,96 metra.

Dobry rezultat w biegu na 400 metrów uzyskała Justyna Święty. Polka bardzo dzielnie biegła po najtrudniejszym 9. torze i walczyła o jak najlepszy czas. Linię mety przecięła jako 8. z wynikiem 51,81 sekundy. Dla naszej zawodniczki starty w Diamentowej Lidze to przede wszystkim wyróżnienie za bardzo dobry początek sezonu, ale mamy nadzieję, że będziemy ją oglądać w stawce najlepszych zawodniczek co raz częściej.