DL w Birmingham: Guba i Ennaoui na podium!

18 sie 2018, 16:50

Mistrzostwa Europy w Berlinie nie zakończyły sezonu startowego lekkoatletów. Dziś w Birmingham rozegrane zostały kolejne zawody Diamentowej Ligi i udział w nich brała dziesiątka Polaków. Najlepiej zaprezentowały się Paulina Guba (2. miejscie) oraz Sofia Ennaoui (3. miejsce) .

Paulina Guba po wygraniu Mistrzostw Europy, dziś musiała uznać wyższość swojej rywalki, którą pokonała w Berlinie. W najlepszej próbie Polka osiągnęła 17,92 metra, co znacznie odbiega od jej rekordu życiowego. Ósme miejsce w tym konkursie zajęła Klaudia Kardasz – 16,79 metra.

Trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów zajęła wicemistrzyni Europy – Sofia Ennaoui. Polka pokazała, że nadal jest w bardzo dobrej formie, a czas 4:02,06 minuty jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Biegu nie ukończyła wracająca po kontuzji Angelika Cichocka.

W biegu na 800 metrów 5. miejsce zajął Marcin Lewandowski, który w ostatnim okresie jest w świetnej formie. Dziś musiał uznać wyższość Kenijczyków, ale czas 1:44,75 minuty można uznać za bardzo dobry, tym bardziej, że po Mistrzostwach Europy startował jeszcze w Szczecinie. Tuż za jego plecami uplasował się Adam Kszczot, który w Berlinie został Mistrzem Europy na tym dystansie. Czas na mecie 1:44,97 minuty.

Piąty w skoku w dal był Tomasz Jaszczuk. Polak w najlepszej próbie uzyskał 7,84 metra.

Piąte miejsce w rzucie oszczepem zajął czwarty zawodnik europejskiego czempionatu – Marcin Krukowski. W swoim najlepszym rzucie posłał oszczep na odległość 83,96 metra.

Niestety do mety w biegu na 3000 metrów nie dobiegła Renata Pliś. Polka przedwcześnie zeszła z trasy.

Zdyskwalifikowany w biegu na 110 metrów przez płotki został Damian Czykier. Powodem był falstart naszego rodaka.