DME w Lille: Polacy z pewnymi awansami do finałów!

23 cze 2017, 20:18

Zakończył się pierwszy dzień Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Piątek w Lille stał przede wszystkim pod kątem eliminacji biegów sprinterskich oraz płotkarskich. O pierwszej części zawodów, która nie w pełni poszła po naszej myśli pisaliśmy TUTAJ. Druga część obeszła się jednak bez niespodzianek, a Polacy bardzo dobrze wypełnili swoje zadania.

W biegu eliminacyjnym na 400 metrów 5. wynik uzyskał Rafał Omelko. Polak z czasem 46,38 sekundy spokojnie awansował do finału. Ten sam wyczyn powtórzyła Iga Baumgart, która również była 5. z wynikiem 52,61 sekundy.

6. wynik eliminacji w biegu na 100 metrów przez płotki uzyskała Karolina Kołeczek. Polka awansowała do finału z czasem 13,17 sekundy. Również w biegu płotkarskim, ale na dystansie 110 metrów dobrze spisał się Damian Czykier, który wygrał swój bieg, a w całych eliminacjach zajął 3. miejsce z czasem 13,48 sekundy. Pewny awans do finału.

5. wynik eliminacjach biegu na dystansie 200 metrów uzyskał Karol Zalewski, który wygrał swój bieg z czasem 21 sekund. Jego seria była jednak znacznie wolniejsza od pierwszej, ale na uwagę zasługuje to, że w bezpośrednim pojedynku pokonał świetnego czterystumetrowca Pavla Maslaka z Czech. 6. wynik w biegu na tym samym dystansie wśród Pań zajęła Anna Kiełbasińska. Wynik naszej zawodniczki 23,62 sekundy. Oboje awansowali do finału.