Bardzo dobry wynik Marcina Krukowskiego w Krakowie!

25 cze 2017, 10:27

Marcin Krukowski  z wynikiem 83,75 m zwyciężył w konkursie rzutu oszczepem podczas 9. Memoriału Gwiazdy Lekkoatletyki w Krakowie. Krukowski po raz pierwszy w obecnym sezonie wypełnił minimum PZLA na mistrzostwa świata w Londynie.

Podczas zawodów w Krakowie zanotowano również kilka innych ciekawych rezultatów. Bardzo dobrze w biegu na 400 metrów zaprezentowała się Małgorzata Curyło, która wynikiem 52,73 s. ustanowiła nowy rekord życiowy na dystansie 400 metrów. W biegu na 400 metrów przez płotki Jakub Smoliński finiszował z czasem 50,84 s. Jest to trzeci wynik na listach krajowych w obecnym sezonie.

Wiktoria Klębowska ustanowiła nowy rekord życiowy w biegu na dystansie 2000 metrów z przeszkodami i jednocześnie wypełniła minimum na mistrzostwa świata do lat 18 w Nairobi. Polka pokonała dystans w czasie 6:44.86. Wynikiem 2:04.94 w biegu na 800 metrów Adrianna Czapla uzyskała minimum na mistrzostwa Europy do lat 20.

Ponadto w konkursie pchnięcia kulą mężczyzn z wynikiem 20,48 m, zwyciężył Michał Haratyk. Natomiast w biegu na 400 metrów przez płotki zdecydowane zwycięstwo zanotowała Emilia Ankiewicz, która przekroczyła linię mety w czasie 57,19 s.

Źródło: pzla.pl