Dreszczyk emocji w Opolu! Pierwsza strata punktów Odry

12 sie 2017, 14:47

Wielu emocji doświadczyli opolscy kibice w to wczesne, sobotnie popołudnie. Ich piłkarze przegrali z Miedzią Legnica 2:4 (1:1), ale swoją postawą na pewno nie zasłużyli na gwizdy.

Dla opolan była to pierwsza porażka w tym sezonie Nice 1 ligi. Pierwsze dwa spotkania okazywały się dla nich zwycięskie- 3:0 u siebie z Górnikiem Łęczna oraz 2:1 z Pogonią Siedlce na wyjeździe. Czas na pierwszą porażkę przyszedł w meczu z jednym z faworytów rozgrywek zaplecza Ekstraklasy. Legniczanie jak co roku traktowani są jako kandydaci do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

Do meczu w Opolu przystąpili z dwoma punktami w dwóch meczach po remisach z Rakowem Częstochowa (0:0) oraz GKS-em Katowice (1:1).

Opolanie przegrali, choć jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Już w 6. minucie, Marek Gancarczyk uderzeniem z 16 metrów pokonał Pawła Kapsę. Wówczas intensywnie zaczęli atakować piłkarze gości. Dwukrotnie uderzał Łukasz Garguła, raz próbował również Jakub Vojtusz. Wszystkie te strzały obronił Tobiasz Weinzettel. Gdy wydawało się, że podopieczni Mirosława Smyły zejdą na przerwę z skromnym prowadzeniem, padła bramka dla Miedzi. Wówczas bardzo precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego aktywny w tym meczu Łukasz Garguła, co wykorzystał Rafał Augustyniak z bliska pakując piłkę do siatki.

Druga część spotkania mogła zacząć się dla gospodarzy tak jak pierwsza, ale doświadczony Paweł Kapsa w doskonały sposób wyczuł intencje uderzającego Łukasza Winiarczyka. Niewykorzystana okazja zemściła się w 66 minucie, gdy Jakub Vojtusz ładnym strzałem wyprowadził legniczan na prowadzenie. Niecałe 10 minut później, ten sam zawodnik wykiwał debiutującego Daisuke Matsui i podążył w stronę bramki opolan, Wówczas w polu karnym został sfaulowany przez Vaclava Cvernę. Arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. Przy ul. Oleskiej widniał wynik 1:3. Nadzieję w serca opolskich kibiców wlał Rafał Niziołek, który po golu z rzutu wolnego pozwolił choć na chwilę złapać kontakt. Odra walczyła, ale nie zdało się to na nic.  Pięć minut przed końcem, ręką w polu karnym zagrał Łukasz Winiarczyk. Sędzia znów podyktował “jedenastkę”, którą bez większych problemów wykorzystał Marquitos.