Drugie miejsce drużyny sprinterów w zawodach Pucharu Świata

18 lut 2017, 10:59

Drużyna polskich sprinterów w składzie Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel i Michał Lewandowski zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w kolumbijskim Cali. Najlepsi okazali się Niemcy.

Nasza drużyna w eliminacjach uzyskała czas 43,678. W pierwszej rundzie Polacy pojechali jeszcze szybciej (43,451) i pewnie pokonali Chińczyków. Niestety w finale było już znacznie gorzej (45,058), czego efektem była przegrana z Niemcami.

W pierwszych dwóch startach jechaliśmy w składzie Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel, a w decydującym wyścigu tego ostatniego zastąpił Michał Lewandowski.

W Kolumbii startowali też inni Polacy. Wojciech Pszczolarski był szósty w wyścigu punktowym, Łucja Pietrzak nie ukończyła rywalizacji w omnium, a drużyna Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński uzyskała dziewiąty czas eliminacji na 4 km na dochodzenie.