Drużyna Karnowskiego przegrywa w finale NCAA

4 kwi 2017, 08:32

W wielkim finale turnieju NCAA Gonzaga Bulldogs przegrali z North Carolina 65:71. Słabsze spotkanie rozegrał tym razem Przemysław Karnowski, który raził nieskutecznością.

Polak przebywał na parkiecie aż 29 minut, zdobywając w tym czasie 9 punktów. Był jednak bardzo nieskuteczny w rzutach z gry, trafił bowiem tylko jeden na osiem oddanych prób. Resztę uzyskał za sprawą rzutów wolnych, gdzie na szczęście był już dosyć skuteczny, trafiając ich siedem z dziewięciu. Oprócz tego miał jeszcze 9 zbiórek (2 w ataku i 7 w obronie), raz udało mu się zablokować przeciwnika, lecz popełnił też 4 straty. Na osłodę pozostaje mu fakt, że pozostał zawodnikiem który ma najwięcej zwycięstw w historii amerykańskiej koszykówki akademickiej.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany, i dopiero sama końcówka zadecydowała o zwycięstwie graczy zespołu z Północnej Karoliny. Pomimo tego, że jeszcze na niecałe 2 minuty do końca przegrywali 63:65, to zanotowali serię 8 punktów z rzędu, na które Gonzaga nie odpowiedziała już żadnym.

Najlepszym graczem spotkania został wybrany Joela Berry II, który zdobył 22 punkty. Wśród pokonanych najbardziej wyróżnił się Nigel Williams-Goss – autor 13 “oczek”.