Drużynowy Puchar Świata: Polskie szablistki na podium w Tunisie!

14 maj 2017, 20:33

Drużyna polskich szablistek zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata. W Tunisie zwyciężyły reprezentantki Włoch.

Nasze reprezentantki w pierwszej rundzie pokonały 45:32 reprezentantki Niemiec. Następnie okazały się lepsze od Białorusinek, zwyciężając 45:41. W półfinale wygrały z Francuzkami 45:39.

W wielkim finale Polki rywalizowały z Włoszkami. Lepsze okazały się reprezentantki Włoch, które triumfowały 45:39. Na najniższym stopniu stanęły reprezentantki Francji.

Nasza drużyna walczyła w składzie: Małgorzata Kozaczuk, Katarzyna Kędziora, Martyna Komisarczyk i Marta Puda.

Ten weekend Pucharu Świata był bardzo udany dla polskich szermierzy. Warto przypomnieć, że wczoraj w Paryżu trzecie miejsce w turnieju indywidualnym szpadzistów zajął Karol Kostka.

Źródło: pzszerm.pl