Zwycięstwo Dynama Kijów, krótki występ Teodorczyka

16 kwi 2016, 18:07

Dynamo Kijów pokonało na wyjeździe Hoverla Uzhhorod 2-0 (0-0) w spotkaniu 22. kolejki ukraińskiej Pari-Match League. Łukasz Teodorczyk rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Pierwsza część spotkania pomimo zdecydowanej przewagi gości zakończyła się bezbramkowym remisem. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Gusev i Yarmolenko. Po jednej z nielicznych akcji Hoverlii Uzhhorod piłkę do bramki skierował Gemega, jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

Po wznowieniu gry na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. W 48. minucie, po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy piłka trafiła do Yarmolenko, który pewnym strzałem pokonał Babenko. Chwilę później prowadzenie podwyższyć mógł Veloso, ale zmarnował dogodną sytuację. Kilkanaście minut przed końcem spotkania wynik ustalił Khacheridi. Łukasz Teodorczyk pojawił się na placu gry w 81. minucie zmieniając Moraesa.

Hoverla Uzhhorod – Dynamo Kijów 0-2 (0-0)

Bramki: Yarmolenko, Khacheridi.

Hoverla: Babenko- Ivanov, Gonchar, Mykhailo, Kutas, Gavrish (67′ Gey), Savchenko (84′ Khomenko), Gemega (76′ Toma), Kuzyk, Sergiychuk, Khudobyak.

Dynamo: Shovkovsky- Danilo Silva, Khacheridi, Vida, Antunes, Rybalka, Veloso, Yarmolenko, Sydorchuk (77′ Garmash), Gusev (65′ Gonzalez), Moraes (81′ Teodorczyk).