EBL play-off: Stal prowadzi w półfinale!

Aktualizacja: 20 maj 2018, 15:43
12 maj 2018, 22:28

W drugim meczu półfinałowym pomiędzy BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski, a Polskim Cukrem Toruń lepsi okazali się być ostrowianie. Aby znaleźć się w finale gracze “Stalówki” potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Stal, dla której pierwsze punkty zdobył Majewski. Gra zaczęła toczyć się punkt za punkt, a po siedmiu minutach na tablicy widniał remis, 9:9. Ostetecznie premierowa odsłona zakończyła się prowadzeniem Pierników.

Początek drugiej kwarty to lepsza postawa graczy z Ostrowa. W ich szeregach dobrze spisywał się zwłaszcza Kostrzewski. Ponadto Stalówka zaczęła trafiać z dystansu i szybko odrobiła straty. Na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy prowadziła, 34:33. Torunianie nie dawali jednak za wygraną, a na 50 sekund przed końcem zza linii 6.75 metra trafił Newbill. Ostatnie punkty przed przerwą zdobył Kostrzewski i to Stal schodziła do szatni minimalnie prowadząc, 40:39.

Pierwsze minuty drugiej połowy to mocniejsze uderzenie Stali, której gracze trafiali zwłaszcza z dystansu. Na 4 minuty przed końcem trzeciej ćwiartki, po rzucie Holta ostrowianie prowadzili 61:49. Miejscowi zaczęli jednak faulować, a goście wykorzystali niemal wszystkie rzuty wolne, dzięki czemu praktycznie odrobili straty.

W czwartej kwarcie gra toczyła sie do ostatnich sekund, a w hali zaczynało pachnieć dogrywką. Kluczowa okazała się być jednak trójka w wykonaniu Cartera, która dała Stali zwycięstwo.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polski Cukier Toruń 82:81 (14:22, 26:17, 22:21, 20:21)

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Mateusz Kostrzewski 23, Marc Carter 21, Adam Łapeta 9, Stephen Holt 8, Aaron Johnson 8, Jure Skifić 7, Łukasz Majewski 3, Szymon Łukasiak 2, Nikola Marković 1, Michał Chyliński 0, Grzegorz Surmacz 0, Tomasz Ochońko 0