EBL play-off: Stal przegrywa w Toruniu!

15 maj 2018, 21:32

Ostrowianie potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa aby znaleźć się w finale. Tymczasem dzisiaj przegrali w Toruniu, gdzie miejscowa drużyna wyszarpała im zwycięstwo.

Pierwsze minuty spotkania były lepsze w wykonaniu Stali. W grze Torunia widoczne były natomiast nerwy, które negatywnie wpływały na postawę zespołu. Z czasem jednak ich gra znacznie sie poprawiła, dzięki czemu nie pozwolili gościom wyjść na zbyt duże prowadzenie.

Przez większą część spotkania gra toczyła się punkt za punkt. W trzeciej kwarcie torunianie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, jednak Stal szybko dogoniła rywali. Przed rozpoczęciem czwartej kwarty przyjezdni wygrywali, 65:63.

W ostatecznej odsłonie gra toczyła sie do ostatnich sekund. Lepszy okazał się być Polski Cukier, który wciąż ma szanse na finał.

Polski Cukier Toruń – BM slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:78 (17:20, 22:20, 24:25, 21:13)

Polski Cukier: Cosey 24, Mbodj 17, Cel 14, Sulima 6, Śnieg 6, Newbill 6, Wiśniewski 5, Perka 4, Diduszko 2, Gruszecki 0, Jeszke 0.

BM Slam Stal: Kostrzewski 18, Johnson 14, Holt 13, Marković 13, Łukasiak 7, Skifić 6, Carter 5, Łapeta 2, Chyliński 0, Majewski 0, Ochońko 0, Surmacz 0.