EBL: W wielkim finale remis. Niespodzianka Slam Stali!

26 maj 2018, 23:42

Spore emocje we Włocławku! BM Slam Stal pokonała Anwil 83:77 i tym samym ostrowianie doprowadzili do remisu w finale Energa Basket Ligi. Transmisja meczu nr 3 w poniedziałek od 17.30 w Polsacie Sport.

Stan rywalizacji: 1-1

Najważniejsze wydarzenia: Anwil rozpoczął ten mecz z dużą energią, a po trafieniach Ivana Almeidy i Quintona Hosleya było już 8:1. Starał się na to odpowiadać przede wszystkim Aaron Johnson, ale to było za mało – akcja Jaylina Airingtona powiększyła przewagę gospodarzy do nawet 11 punktów. Po 10 minutach było 24:14. Drugą kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od serii 8:0 i dzięki rzutom Jure Skificia znacząco zbliżyli się do rywali. Trener Igor Milicić poprosił o przerwę, a jego zespół świetnie zareagował – dziewięcioma kolejnymi punktami. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i m.in. po akcji Josipa Sobina Anwil wygrywał po pierwszej połowie 46:38. Na początku trzeciej kwarty ostrowianie zbliżyli się na trzy punkty, ale później odpowiadał na to Michał Nowakowski, a zespół z Włocławka ponownie uciekał. BM Slam Stal nie dawała za wygraną i głównie dzięki Skificiowi ciągle była w grze – po 30 minutach było zaledwie 60:57. Trójka Nikoli Markovicia na początku kolejnej części meczu dała pierwszą przewagę gości. Kolejne rzuty wolne Stephena Holta umożliwiły im zbudowanie siedmiopunktowego prowadzenia, a gospodarze mieli problemy w ofensywie. Anwil znowu postawił na twardą obronę w końcówce i zaczął odrabiać straty. Tym razem nie powtórzyła się jednak historia z piątego meczu półfinałowego. BM Slam Stal wygrała ostatecznie 83:77.

Najlepsi strzelcy: Ivan Almeida zdobył dla gospodarzy 19 punktów i 5 zbiórek. Nikola Marković zanotował 17 punktów i 6 zbiórek.

Ciekawostka: To pierwsze w historii zwycięstwo drużyny z Ostrowa Wlkp. w finale koszykarskiej ekstraklasy i pierwsza wygrana nad Anwilem w tym sezonie.

Statystyka: BM Slam Stal grała bardzo zespołowo – zanotowała 18 asyst. Anwil miał ich tylko dziewięć.