EBLK: Krok wrocławianek do brązowego medalu

25 kwi 2018, 21:50

W meczu inaugurującym bezpośrednią walkę o medale w spotkaniu w Krakowie, Ślęza pokonuje Wisłę. Mecz numer dwa już w piątek we Wrocławiu  o godzinie 19.00.

Od początku spotkania mecz był wyrównany. Minimalna przewaga zaczęła się zarysowywać dopiero pod koniec pierwszej odsłony, dzięki trafieniu Sonji Greinacher. Początek drugiej odsłony to mocne uderzenie wrocławianek. W niespełna dwie i pól minuty Ślęza zaliczyła serię 9:0 wychodząc na prowadzenie 19:23.

Maurita Reid / fot.Karol Makowski

To podziałało na krakowski zespół mobilizująco i to właśnie gospodynie prowadziły dalej pięcioma oczkami po pierwszej połowie.W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka kontrolowały sytuację na parkiecie. M.in. dzięki akcjom Magdalenie Ziętarze i Giedre Labuckiene było 49:43 po 30 minutach rywalizacji.

Wszystko zmieniła ostatnia część gry. Świetnie zaczęła prezentować się przede wszystkim Elina Dikeoulakou (18 pkt w meczu) – to dzięki niej na półtorej minuty przed końcem Ślęza była na prowadzeniu. W końcówce ważne trafienie dodatkowo zanotowała Kourtney Treffers.

Wisła CanPack Kraków – Ślęza Wrocław 62:66 (19:14, 13:13, 17:16, 13:23)
stan rywalizacji:0-1

Kraków: Parker 27, Labuckiene 12 (13zb), Reid 7, Rodriguez 6, Suknarowska-Kaczor 4, Ziętara 4, Greinacher 2
Wrocław: Dikeoulakou 18, Zoll-Norman 16, Ajdukovic 12 (11zb), Majewska 8, Treffers 4, Szybałą 3, Perez 3, Sosnowska 2