EBLK: Wygrane łodzianek i gorzowianek

24 lut 2018, 21:35

Ważną wygraną przed własną publicznością odniosły zawodniczki Widzewa Łódź. Natomiast w Sosnowcu już w pierwszej kwarcie Akademiczki z Gorzowa osiągnęły przewagę i do końca spotkania kontrolowały jego przebieg.

Widzew Łódź – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 74:73 (13:22, 28:8, 21:27, 12:16)

Łódź: Schmidt 18, Gertchen 14, Paździerska 13, Scheer 10, Harver-Carr 9, Drop 8, Zapart 2
Ostrów Wlkp.: Lewis 30 (17zb), Ruljowa 10, Jones 9, Mfoula 9, Motyl 8, Jasnowska 5, Naczk 2

To spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Ostrovia, ale w drugiej kwarcie Widzew grał świetnie w ataku i w obronie, dzięki czemu zaczął obejmować kontrolę nad meczem. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jeszcze na minutę przed końcem był remis. Kluczowy rzut wolny trafiła jednak Roksana Schmidt i to łodzianki cieszyły się ze zwycięstwa! Schmidt zdobyła 18 punktów i 5 zbiórek. Breanna Lewis zanotowała dla przyjezdnych aż 30 punktów i 17 zbiórek.

—-

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 69:79 (15:22, 25:25, 16:16, 13:16)

Sosnowiec: Parks 24, Skrba 14 (10zb), Siksniute 8 (11zb), Swanier 6, Fikiel 6
Gorzów Wlkp.: Misiek 17, Pawlak 17, Hurst 15, Szajtauer 10, Rytsikowa 7, Spncer 6, Jaworska 4, Stelmach 3

Już po pierwszych 10 minutach zespół trenera Dariusza Maciejewskiego miał siedem punktów przewagi. Kolejne części meczu były bardzo wyrównane, ale gorzowianki nie zamierzały oddawać pola ekipie z Sosnowca. Ostatecznie InvestInTheWest wygrał 79:69. Po 17 punktów rzuciły Paulina Misiek oraz Aleksandra Pawlak. Robyn Parks zanotowała 24 punkty, 8 zbiórek i 4 asysty dla ekipy z Sosnowca.