EHF Champions League: Ciężki wyjazd do Danii, wysoka porażka Nafciarzy

Aktualizacja: 16 paź 2016, 20:45
16 paź 2016, 18:41

W 4. kolejce EHF Champions League piłkarzy ręcznych, Orlen Wisła Płock przegrała wyjazdowe spotkanie z Bjerringbro Silkeborg, swoim bezpośrednim rywalem o awans z arcytrudnej grupy A. O porażce Nafciarzy zadecydowała tym razem niska skuteczność w ataku oraz wysoka ilość uzyskiwanych wykluczeń.

Na początku pierwszej połowy Wisła toczyła wyrównany pojedynek z Duńczykami, doprowadzając do remisu po rzucie Sime Ivicia (4:4). Chorwat zaliczył skuteczny początek meczu, zdobywając trzy bramki, jednak wkrótce Bjerringbro odskoczyło na dwa trafienia po bramkach Johana Hansena (6:4). Po bramce Markusena w szesnastej minucie przewaga wzrosła do trzech “oczek” (7:4). Nafciarze po bramkach Tiago Rochy i Rodrigo Corralesa uzyskali kontaktowy wynik (8:7).

Gościom w dalszej części pierwszej połowy brakowało skuteczności, co wykorzystał Hansen, który po raz kolejny ukarał Wiślaków kontratakiem (12:8). W końcówce drużyna z Silkeborg wygrywała nawet pięcioma bramki (15:10), jednak Wisła w ostatniej minucie zmniejszyła straty po świetnej indywidualnej akcji Gilberto Duarte (18:14).

Druga połowa nie była lepsza w wykonaniu podopiecznych Piotra Przybeckiego, mimo iż, w karnych mylił się Kristian Klitgaard. Obydwa zespoły nie były skuteczne, dlatego gospodarze utrzymywali przewagę (20:15 po bramce Sebastiana Skube). Po bramce Duarte wynik stanął w miejscu na kilka minut (21:17). Wkrótce trener Przybecki poprosił o czas, ale nic to nie dało wobec świetnej postawy gospodarzy, a szczególnie Markusena i Hansena. Po bramce tego ostatniego było już osiem brak różnicy (27:19). W końcówce spotkania po bramce świetnie dysponowanego Hansena było już dziesięć trafień różnicy (32:22), ostatecznie skończyło się na dziewięciu (33:24).

Wisła nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z jednym punktem, zaś Duńczycy awansowali na piątą pozycję, którą obronią, jeśli w ostatnim meczu kolejki Flensburg nie poradzi sobie w paryskiej hali z PSG.

Bjerringbro-Silkeborg – Orlen Wisła Płock 33:24 (18:14).

Bjerringbro-Silkeborg: Frandsen, Rasmussen – Espersen, Hansen 6, Hundstrup 3, Jensen, Kier, Klittgaard 3, Knudsen 8, Lassen, Markussen 7, Nielsen, Olsen, Orsted 2, Skube 4, Thomsen

Orlen Wisła Płock: Morawski, Corrales 1 – Daszek 1, Ghionea 1, Mihić 1, Wiśniewski 1, T. Gębala 1, Ivić 4 Pusica, Tarabochia 2, de Toledo, Zhitnikov 3, M. Gębala 2, Kwiatkowski, Rocha 2, Duarte 5
Paris Saint – Germain – SG Flensburg Handewitt 27:22 (13:11).