EHF Champions League: Drużyna Polaków coraz bliżej czołowej “szesnastki”

18 lis 2017, 22:13

Motor Zaporoże prowadzony przez polskiego szkoleniowca Patryka Rombla zwyciężył 32:29 ze Sportingiem Lizbona i jest blisko awansu z grupy D Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Spotkanie ze Sportingiem nie należało do najłatwiejszych, gdyż rywale również nie składali broni w walce o awans. Do przerwy prowadzili jedną bramką, jednak w drugiej połowie Motor odskoczył na trzy trafienia (25:22) i utrzymał korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

Najbardziej wyróżniającą się postacią w ekipie gospodarzy był Aidenas Malasinskas, zdobywca siedmiu bramek. W protokole meczowym dwukrotnie zapisał się również przebywający w Zaporożu na wypożyczeniu z Vive Kielce Paweł Paczkowski. W Sportingu grają byli piłkarze Orlenu Wisły Płock. Tiago Rocha rzucił trzy bramki, natomiast Ivan Nikcević dorzucił cztery.

Zwycięstwo przybliżyło do awansu mistrzów Ukrainy, którzy umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Trzeci Besiktas również wygrał takim samym wynikiem z Metalurgiem Skopje, ale w dalszym ciągu traci cztery punkty przy tylko dwóch nierozegranych jeszcze kolejkach.

Przypomnijmy, że spośród sześciu drużyn w grupie D do baraży przechodzą dwie najlepsze. Dwumecze z najlepszymi ekipami grupy C wyłonią uczestników 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Besiktas Stambuł Mogaz – HC Metalurg Skopje 32:29 (13:15)

Motor Zaporoże – Sporting Lizbona 32:29 (14:15)