El.ME: Decydująca porażka Polek, podopieczne Niny Patalon bez szans na awans

27 mar 2017, 18:08

Reprezentacja Polski U17 kobiet uległa 0:2 Włoszkom w drugim meczu turnieju II rundy eliminacji Mistrzostw Europy. Tym samym Polki nie mają już szans na awans do turnieju finałowego.

W drugim meczu turnieju II rundy eliminacji Mistrzostw Europy reprezentacja Polski zmierzyła się z Włochami. Pierwsze spotkanie podopieczne Niny Patalon przegrały 0:2 z Anglią, z kolei zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego 1:3 uległy Niemkom.

Dzisiejsze spotkanie nie potoczyło się po myśli Polek, które już w 12. minucie meczu straciły bramkę. Na listę strzelców wpisała się Sara Baldi, wykorzystując podanie swojej defensorki. W pierwszej połowie reprezentacja Polski nie potrafiła znaleźć rytmu gry, zawodniczki często nie nadążały za rywalkami, w efekcie czego oglądaliśmy sporo przewinień. Druga odsłona meczu nie przyniosła zmiany obrazu gry, podopieczne Niny Patalon próbowały przedrzeć się przez włoską defensywę, ale bezskutecznie. W 77. minucie legły marzenia Polek o korzystnym wyniku, bowiem piłka po podaniu Porcarelli trafiła wprost do Bragonzi, a ta pewnym strzałem pokonała Matysiak.

Porażka z Włoszkami przekreśliła zupełnie nadzieje naszych reprezentantek na awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy. W drugim meczu Elite Round reprezentacja Anglii 2:1 pokonała Niemki i to właśnie gospodynie prawdopodobnie zagrają w tegorocznym turnieju.

Polska U-17 0:2 (0:1) Włochy U-17

Bramki: Baldi 12′, Bragonzi 77′

Polska: Matysiak – Stasiak, Sirant, Helińska, Węcławek, Materek, Achcińska, Tomasiak (60′ Cichy), Jedlińska, Flipczak (41′ Cichy), Kowalczyk (53′ Maciążka)

Włochy: Aprile – Soffia, Nischler, Bardin (41′ Nichele), Polli – Greggi, Baldi (73′ Cafferata), Crespi, Ripamonti – Tomaselli (56′ Porcarelli) , Bragonzi