El. ME: Koniec marzeń młodzieżowej reprezentacji Polski o awansie

28 mar 2017, 18:52

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 19 w piłce nożnej przegrała w ostatnim, trzecim meczu grupowym drugiej, decydującej fazy eliminacji do mistrzostw Europy z Portugalią 1:3 i pożegnała się z marzeniami o występie na europejskim czempionacie.

“Biało-czerwoni” po zwycięstwie 1:0 nad Turcją i porażce 0:2 z Chorwacją miała nadal realne szanse na awans. By tak się stało musiały się spełnić dwa warunki. Pierwszy – musieliśmy wygrać, drugi – Chorwacja nie mogła wygrać z Turcją…Ten drugi został spełniony bowiem w drugim meczu naszej grupy Turcja zremisowała z ekipą z Bałkan 0:0.

My również zaczęliśmy bardzo dobrze, bo w 29. minucie kapitan reprezentacji Polski, Marcin Listkowski pokonał golkipera Portugalii i wydawało się, że Euro jest na wyciągniecie ręki. Niestety, jeszcze w pierwszej połowie zdołał wyrównać Rui Pedro, a w drugiej połowie było już tylko gorzej. Najpierw naszych rywali na prowadzenie w 75. minucie wyprowadził Diogo Queiros, a w siedem minut później dobił nas ponownie Rui Pedro.

Ostatecznie na mistrzostwa Europy z sześcioma punktami pojadą Portugalczycy. “Biało-czerwoni” zmagania zakończyli na ostatnim czwartym miejscu.