El. LE: Jagiellonia nie wykorzystuje szansy, Azerowie za mocni na wicemistrza Polski

20 lip 2017, 22:27

Po zremisowanym 1:1 pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy kibice Jagiellonii Białystok mogli mieć ogromne nadzieje na przejście azerskiej Qəbəli. W rewanżu jednak podopieczni Ireneusza Mamrota pokazali rażącą nieskuteczność, co bezlitośnie wykorzystali goście, dwukrotnie pokonując Mariana Kelemena.

Jagiellończykom wystarczył bezbramkowy remis do awansu, jednak już po 19 minutach mogliśmy być pewni, że takim rezultatem to starcie się nie zakończy. Szczęśliwie na listę strzelców wpisał się İlqar Qurbanov, po którego uderzeniu futbolówka trafiła w defensora gospodarzy, co kompletnie zaskoczyło Mariana Kelemena. Białostoczanie musieli więc gonić wynik, a mimo to, kolejną dogodną sytuację wykreowali sobie przyjezdni. Potężny strzał z dystansu Andy’ego Hallidaya zdołał odbić jednak golkiper wicemistrzów Polski.

Najlepsze sytuacje po stronie “Jagi” oglądaliśmy w 38. i 39. minucie. Najpierw Fedor Cernych trafił wprost w bramkarza Qəbəli, a po chwili próba Arvydasa Novikovasa poszybowała nad poprzeczką. Reprezentant Litwy szczęścia próbował jeszcze 3 minuty później, kiedy to jego uderzenie z dystansu “przełamało” rękawice Dmytra Bezotosnego. Ukraiński golkiper zdołał jednak złapać futbolówkę, zanim ta przekroczyła linię.

Druga część gry to zdecydowana przewaga optyczna Jagiellonii, która nie potrafiła zamienić tego na gola. Bezlitośnie wykorzystali to goście, którzy nie mieli wielu szans. W 89. minucie jednak idącą do ataku “Jagę” skarcił Filip Ozobić. Chorwat otrzymał znakomite prostopadłe podanie, minął Kelemena i wpakował futbolówkę do pustej bramki, definitywnie grzebiąc nadzieje wicemistrzów Polski na awans do III rundy eliminacyjnej.

Eliminacje Ligi Europy – II runda (rewanż)
Jagiellonia Białystok – Qəbəla FK 0:2 (0:1)