El. LM: Legia rozbiła mistrza Finlandii! Pewny awans do III rundy!

19 lip 2017, 22:42

Po pierwszym starciu Legii Warszawa z IFK Mariehamn mogliśmy mieć niemal pewność, że mistrzowie Polski zapewnią sobie spokojny awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. “Wojskowi” na własnym stadionie rozbili Finów aż 6:0 (3:0), dzięki czemu mogą się już przygotowywać do dwumeczu z kazachskim FK Astana.

Gospodarze przystąpili do tego starcia w nieco rezerwowym składzie. Z konieczności w bramce musiał stanąć Radosław Cierzniak, a do optymalnej dyspozycji powrócił Michał Pazdan. W linii pomocy Jacek Magiera dość niespodziewanie postawił natomiast na Rafała Makowskiego, który grał w parze z Krzysztofem Mączyńskim, szansę od pierwszej minuty dostali również Sebastian Szymański i Łukasz moneta. Na “szpicy” pojawił się Michał Kucharczyk.

Zmiany w składzie nie wpłynęły negatywnie na zespół ze stolicy, który objął prowadzenie już w 6. minucie. Fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Guilherme. Legia ożywiła się jeszcze zwłaszcza pod koniec pierwszej odsłony meczu. W 37. minucie piłkę wzdłuż pola karnego wrzucił Szymański, a tam niefortunnie do własnej bramki wpakował ją Kristian Kojola. Trzy minuty później warszawscy kibice po raz trzeci cieszyli się ze zdobytej bramki. Długie podanie Mączyńskiego na gola zamienił Michał Kucharczyk.

W 52. minucie Legioniści mogli powiększyć przewagę, jednak uderzenie z zaledwie kilku metrów Łukasza Monety wybił golkiper gości. Nie minęło wiele czasu, a “Wojskowi” po raz czwarty dopięli swego. Arbiter podyktował rzut karny za faul Kojoli na wspomnianym Monecie, a z jedenastu metrów nie pomylił się “Kuchy”. W 70. minucie doskonałą szansę zmarnował jeszcze wykupiony z Ruchu Chorzów skrzydłowy, co jednak nie przeszkodziło gospodarzom w powiększeniu wyniku.

Bardzo aktywny dzisiejszego dnia był Szymański, który na 10 minut przed końcem wreszcie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując świetne podanie Kaspera Hamalainena. Po kolejnych 120 sekundach wynik na 6:0 ustalił Konrad Michalak, który skarcił defensora gości za fatalny w skutkach błąd i pewnie pokonał bramkarza.

Eliminacje Ligi Mistrzów – II runda (rewanż)
Legia Warszawa – IFK Mariehamn 6:0 (3:0)