El.ME: Polki gromią i wciąż mają szanse na awans!

27 lis 2015, 13:45

Reprezentantki Polski w swoim trzecim meczu eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej odniosły drugie zwycięstwo! Tym razem podopieczne Wojciecha Basiuka rozbiły na wyjeździe Mołdawianki 3:1!

Strzelaninę w 39. minucie mogła rozpocząć Natalia Pakulska jednak nie wykorzystała rzutu karnego i do przerwy mieliśmy zaledwie bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie to już jednak “Biało-czerwone” rządziły i dzieliły. Najpierw na prowadzenie naszą ekipę w 57. minucie wyprowadziła niezawodna Ewa Pajor. 6 minut później mieliśmy już 2:0, a z bramki cieszyła się Katarzyna Daleszczyk. Dzieła zniszczenia dopełniła na 10 minut przed końcem dopełniła Dominika Grabowska.

Mołdawianki walczyły do samego końca i już w doliczonym czasie gry zdołały za sprawą Ludmily Andone strzelić honorową bramkę.

Polki dzięki wygranej nadal mają realne szanse na wywalczenie awansu. Po trzech meczach mają na koncie 6 punktów, tyle samo co znajdujące się na drugim miejscu Dunki jednak poza zasięgiem wydają się niestety Szwedki, które prowadzą z kompletem punktów.