El.ME: Polacy przegrywają w drugim meczu i komplikują sobie sytuację

25 mar 2017, 16:49

Reprezentacja Polski do lat 19 rozegrała drugie spotkanie drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Niestety po zwycięstwie nad Turcją (więcej TUTAJ), tym razem przyszła porażka z Chorwacją 0:2.

Do dzisiejszego spotkania “Biało-czerwoni” przystępowali niestety bez dwóch ważnych ogniw. Za czerwoną kartkę pauzował zawodnik Lecha Poznań, Kamil Jóźwiak, z kolei kość strzałkową złamał Kamil Wojtkowski (więcej TUTAJ).

Takie straty było widać od samego początku, kiedy to Chorwaci zaatakowali i wyszli na prowadzenie już w 5. minucie za sprawą obrońcy Benfiki Lizbona, Branimira Kalaica. 8 minut później było niestety już 0:2, a rzut karny na bramkę zamienił Josip Brekalo z niemieckiego Vfl Stuttgart. Po takich ciosach Polacy już się nie podnieśli i przegrali 0:2.

W “polskiej” grupie wszystko jest jeszcze możliwe, ale porażka na pewno skomplikowała sytuację Polaków. Bardzo ważny dla dalszych losów będzie dziś pojedynek Portugalii z Turcją. W przypadku zwycięstwa Turków wszystkie drużyny przed ostatnią serią gier będą miały po trzy punkty.