El.ME: Porażka Polek z Anglią w inaugurycyjnym meczu

25 mar 2017, 19:12

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 od porażki rozpoczęła zmagania w turnieju II rundy eliminacji Mistrzostw Europy. Podopieczne Niny Patalon uległy 0:2 reprezentacji Anglii.

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 rozpoczęła dziś zmagania w ramach turnieju II rundy eliminacji Mistrzostw Europy 2017. Podopieczne Niny Patalon do czwartku będą się mierzyć na boiskach w Cannock i Telford nieopodal Birmingham w Anglii i to gospodynie były pierwszymi rywalkami Polek. W ciągu ostatnich sześciu lat nasze reprezentantki w tej kategorii wiekowej mierzyły się z Anglią trzykrotnie, dwukrotnie wygrywając i raz remisując.

Podopieczne Niny Patalon dobrze weszły w spotkanie, agresywnym pressingiem zdobywając inicjatywę i spychając rywali do głębokiej defensywy. Polki zdołały stworzyć kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia, ale po bramką Hampton brakowało zdecydowania i zimnej krwi. Gospodynie wróciły do gry na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, ale to one schodziły na przerwę z prowadzeniem. W 33. minucie indywidualną akcją popisała się kapitan Lauren Hemp, które przedryblowała kilka zawodniczek i z dystansu pokonała Matysiak.

Po zmianie stron gra było już bardziej wyrównana niż w pierwszej odsłonie, a obie strony miały swoje okazje do zdobycia bramki. Polki nie potrafiły znaleźć drogi do angielskiej siatki, a w 68. sytuacja zespołu Niny Patalon stałą się jeszcze bardziej skomplikowana. Gabriella Lucie Ravenscroft wykorzystała podanie Hemp i pokonała bezradną Matysiak. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to gospodynie cieszą się z kompletu punktów.

Już w poniedziałek Polki będą miały okazję do rehabilitacji, choć nie będzie to łatwe zadanie. Rywalkami naszych piłkarek będą Włoszki, które w pierwszym meczu przegrały 1:3 z reprezentacją Niemiec.

Anglia U-17 2:0 (1:0) Polska U-17

Bramki: Hemp 33′, Ravenscroft 68′

Anglia: Hannah Hampton – Meg Boydell, Olivia Smith, Esme Beth Morgan, Poppy Pattinson – Jessica Ngunga, Emily Syme, Amy Rodgers, Ella Rutherford (61. Bethany May O’Donnell), Lauren Hemp – Gabriella Lucie Ravenscroft

Polska: Anabelle Matysiak – Weronika Helińska (59. Weronika Baranowska), Olga Sirant, Joanna Węcławek, Aleksandra Stasiak – Klaudia Jedlińska, Adriana Achcińska, Marta Olejarczyk, Alexis Legowski (17. Paulina Tomasiak) – Paulina Filipczak – Klaudia Maciążka (41. Anna Kowalczyk)