El. ME U-17: Świetna inauguracja w wykonaniu Polek!

10 paź 2017, 17:23

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 bardzo dobrze zaczęła zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy under 17! W pierwszym meczu grupy pierwszej młode Polki pokonały rówieśniczki z Ukrainy 3:1!

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla “Biało-czerwonych”, bo już w pierwszej minucie bramkarkę naszych wschodnich sąsiadek pokonała Kinga Kozak. Niestety, już trzy minuty później mieliśmy remis za sprawą Oksany Bilokur. W 15. minucie Polki mogły ponownie wyjść na prowadzenie, ale strzał z jedenastu metrów Adriany Achcińskiej obroniła bramkarka z Ukrainy. Na szczęście jeszcze przed końcem pierwszej połowy nasze zawodniczki wyszły na prowadzenie. W 40. minucie ponowne prowadzenie dała nam Paulina Tomasiak.

W drugiej połowie “Biało-czerwone” kontrolowały grę i ustaliły wynik spotkania na 3:1. W 60. minucie kropkę “nad i” postawiła wprowadzona minutę wcześniej Paulina Oleksiak.

W drugim meczu grupy pierwszej Szwajcarki rozbiły zawodniczki z Wysp Owczych 4:0. W piątek rywalkami Polek będą własnie przegrane starcia z Helwetkami. Zwycięstwo da nam już awans do drugiej fazy eliminacji.